Media donoszą o tym od wczoraj – nieznany sprawca zdewastował z zewnątrz budynek na warszawskiej Ochocie. Policja podejrzewa, że agresorów było kilku.

W poniedziałek około 2.00 w nocy ktoś obrzucił kamieniami budynek należący do społeczności muzułmańskiej przy ul. Bitwy Warszawskiej. Wybite zostały szyby, zniszczone klimatyzatory, a także zdewastowany został ogródek należący do restauracji.

Kamery zarejestrowały dwie osoby, które uderzały cegłami w okna. Policja podejrzewa, że sprawcy, których najpewniej było kilku, usiłowali dostać się do środka, ale im się nie udało.

Pracownicy Ośrodka dostawali już wcześniej pogróżki w internecie. Zgłaszali je policji, urzędnikom z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, pisali też do Kancelarii Prezydenta, Premiera i Sejmu. Bali się – jest to już drugi atak na Ośrodek w listopadzie. Instytucje odpowiadały, że owszem, otrzymały pisma, ale na „strach” nie są w stanie nic zaradzić. Żądały, aby społeczność wskazała konkretne przypadki wandalizmu czy agresji, żeby mogły się do nich odnieść. Ochrona prewencyjna według nich nie była potrzebna.

– Cały czas mamy takie wiadomości na skrzynce mailowej, przez telefon, czy komentarze na mediach społecznościowych – powiedział Ahmad Attal z ośrodka w rozmowie z dziennikarzami RMF Fm. – Od zniszczenia naszego ośrodka jest tylko jeden krok do ataku na ludzi.

Mariusz Błaszczak, pytany wczoraj o sprawę, był oszczędny w komentarzach: – Ten obiekt jest objęty monitoringiem, jest chroniony przez firmę. Policja zadziałała wtedy, kiedy została powiadomiona. Mamy nadzieję, że sprawcy tego aktu wandalizmu zostaną szybko ujęci.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. „W poniedziałek około 2.00 w nocy ktoś obrzucił kamieniami budynek należący do społeczności muzułmańskiej przy ul. Bitwy Warszawskiej. Wybite zostały szyby, zniszczone klimatyzatory, a także zdewastowany został ogródek należący do restauracji” — ja pirdolę tragedia!!!!!!! Szyba, klimatyzator i stolik — TRA-GE-DIA!!!!!!! Ja mam coś lepszego dla miłośników „religii pokoju”, patrzta chłopaki–lewaki z Wawki jak się muslimy bawią:
    https://wiadomosci.wp.pl/trump-szokuje-opublikowal-antymuzulmanskie-filmy-6193010848368257a

    Już za chwilunię będzieta mieć to u siebie kochane lewuski, będzieta mieć kamyki nie w ogródku restauracyjnym ale na grzbiecie jak zostaniecie skazani przez SS czyli sąd szariacki za wasze niewinne grzeszki czyli „europejski styl życia”.

    1. dzięki za wrzutke z której wynika że nienawiść rodzi nienawiść

  2. Głupota, prowokacja, czy też przejaw tolerowanego rasizmu? Zastanawia jednak brak natychmiastowego powiadomienia policji przez ochronę obiektu. Skąd ta firma i dlaczego w takiej sytuacji nie pojawił sie jej żaden dodatkowy patrol, ani nie informowała i szukała pomocy na policji? W Polsce działają w tej sferze znowu, jak na początku transformacji firmy ochroniarskiego, w których ochronę stanowi niedospany emeryt, a o własnym patrolu interwencyjnym nikt nie słyszał. Monitoring natomiast jest tak pomyślany, że na wypadek dokonywania zdjęcia podczas incydentu, nie ma zbliżenia na fotografowany obiekt, gdyż albo strażnik rozwiązuje krzyżówkę, albo nic nie warta atrapa kamery nie ma funkcji zbliżenia. I tak sobie żyjemy w iluzji.

  3. zagony ss/wot w akcji, wszystko zg ze scenariuszem mein kampf, a potem była wojna , ale ta – będzie ostatnia

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

PE przyznaje pracownikom prawo do bycie offline. Niemiecki neoliberał zaniepokojony, straszy bezrobociem

Niemiecki ekonomista Gunther Schnabl krytycznie ocenia czwartkową decyzję Parlamentu Europ…