Nauczyciele poinformowali za pośrednictwem Facebooka, że protest w budynku małopolskiego kuratorium oświaty nie tylko będzie kontynuowany, ale od poniedziałku 25 marca przybierze formę głodówki.

Po czwartkowym spotkaniu związkowców w Krakowie, w którym wzięło udział około 40 osób – między innymi przedstawiciele okupujących kuratorium – zapadły ważne decyzje: kontynuacja protestu połączona z jego zaostrzeniem – a także zero wsparcia dla protestu Związku Nauczycielstwa Polskiego, który rozpocznie się 8 kwietnia. „S” uważa termin za potencjalnie szkodliwy dla uczniów, ponieważ strajk wystartuje tuż przed egzaminami. Stara się zwrócić uwagę szefowej MEN niezależnie – na razie jednak z marnym skutkiem. Nauczyciele już od 11 dni okupują budynek kuratorium w krakowskiej Nowej Hucie. Anna Zalewska nie przedstawiła im żadnych konkretnych propozycji podczas ostatnich negocjacji 19 marca pomiędzy przedstawicielami „S” i MEN. Szczegółów nauczyciele do tej pory nie chcą ujawniać, jednak kwitują lakonicznie, że żaden z ich postulatów nie został spełniony.

Na razie do udziału w głodówce zgłosiło się kilka osób. Protestujący wciąż mają nadzieję, że do Krakowa pofatyguje się przedstawiciel ministerstwa, żeby z nimi porozmawiać.

O sytuacji w oświacie wczoraj rozmawiać mieli również Andrzej Duda z Mateuszem Morawieckim, ale konkluzji nie było nam dane poznać. Nieoficjalnie mówi się, że chociaż „S” nie wesprze protestu ZNP, to wezmą w nim udział indywidualni nauczyciele.

patronite
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Portal Strajk rozpoczął współpracę z portalem „Fakty i Analizy”

Miło nam poinformować, że Portal Strajk z początkiem grudnia rozpoczął stałą współpracę z …