Share Button

Pocałunek śmierci? Nie w tej partii. Dwa dni przed wyborami szefa Nowoczesnej, Ryszard Petru otrzymał poważny głos poparcia. Powodzenia na Twitterze życzy mu sam Guy Verhofstadt, szef frakcji liberałów w Parlamencie Europejskim, od kilku dni znany jako bohater afery Paradise Papers.

„Powodzenia Ryszardzie Petru w twoich wysiłkach na rzecz jednoczenia opozycji przeciwko działaniom Prawa i Sprawiedliwości w sprawie manipulacji przy prawie wyborczym” – napisał naTwitterze,  Guy Verhofstadt, który w środowisku europejskich liberałów jest niekwestionowanym autorytetem. To tak jakby wyrazy poparcia dla Adriana Zandberga wysłał Bernie Sanders. Afera z wyprowadzaniem zysków na Bermudy nie zaszkodzi zapewne belgijskiemu politykowi, a już na pewno nie położy się cieniem na jego postrzeganiu wśród polskich wyznawców wolnego rynku. Dlatego też szanse Ryszarda Petru w boju o fotel szefa Nowoczesnej, który rozstrzygnie się w najbliższą sobotę, znacząco wzrosły.

Przypomnijmy, że dwa dni temu nazwisko Verhofstadta pojawiło się w kontekście afery Paradise Papers. Okazało się, że kompania żeglugowa Exmar Group, której dyrektorem był Verhofstadt w latach 2010-2016, rozliczała swoje zyski na Bermudach, płacąc w ten sposób wielokrotnie zaniżone stawki podatkowe. Szwindel odbywał się za pośrednictwem założonej w 1997 roku spółki-córki  Exmar Offshore, która oficjalnie dostarczała głównemu podmiotowi usługi energetyczne. Exmar Group płaciła jednak skrajnie zawyżone stawki, dzięki czemu latami nie wykazywała zysków i nie  musiała rozliczać się z żadnego dochodu.
Główni rywale Ryszarda Petru – Katarzyna Lubnauer i Piotr Misiło jak na razie nie odnieśli się do poparcia wyrażonego dla obecnego przewodniczącego przez oszusta podatkowego.
Share Button

5 komentarzy

 1. qaduq napisał:

  Post factum, pocałunek śmierci

 2. sru napisał:

  zwąchały się złodziejaszki

 3. kubuch napisał:

  Dobrze, że w PE mamy przynajmniej samych uczciwych z wszystkich partii polskich.
  Nawiasem mówiąc ile „bankster” Petru zwinął pieniędzy ze SKOKów?
  Gonicie w piętkę, a we flekowaniu formacji innych niż PIS jesteście najlepsi.
  Karnowscy i Sakiewicz nawet zazdroszczą.

  • Skorpion13 napisał:

   Petru jedynie wspierł swoich szefów w wynajdowaniu ,,sposobów” na nieopodatkowany wywóz dochodów z RP.
   Poza tym – niewinny jako lelija…

 4. Nikt napisał:

  Ciągnie do swego swój, bangsterski zbój

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*