Pocałunek śmierci? Nie w tej partii. Dwa dni przed wyborami szefa Nowoczesnej, Ryszard Petru otrzymał poważny głos poparcia. Powodzenia na Twitterze życzy mu sam Guy Verhofstadt, szef frakcji liberałów w Parlamencie Europejskim, od kilku dni znany jako bohater afery Paradise Papers.

„Powodzenia Ryszardzie Petru w twoich wysiłkach na rzecz jednoczenia opozycji przeciwko działaniom Prawa i Sprawiedliwości w sprawie manipulacji przy prawie wyborczym” – napisał naTwitterze,  Guy Verhofstadt, który w środowisku europejskich liberałów jest niekwestionowanym autorytetem. To tak jakby wyrazy poparcia dla Adriana Zandberga wysłał Bernie Sanders. Afera z wyprowadzaniem zysków na Bermudy nie zaszkodzi zapewne belgijskiemu politykowi, a już na pewno nie położy się cieniem na jego postrzeganiu wśród polskich wyznawców wolnego rynku. Dlatego też szanse Ryszarda Petru w boju o fotel szefa Nowoczesnej, który rozstrzygnie się w najbliższą sobotę, znacząco wzrosły.

Przypomnijmy, że dwa dni temu nazwisko Verhofstadta pojawiło się w kontekście afery Paradise Papers. Okazało się, że kompania żeglugowa Exmar Group, której dyrektorem był Verhofstadt w latach 2010-2016, rozliczała swoje zyski na Bermudach, płacąc w ten sposób wielokrotnie zaniżone stawki podatkowe. Szwindel odbywał się za pośrednictwem założonej w 1997 roku spółki-córki  Exmar Offshore, która oficjalnie dostarczała głównemu podmiotowi usługi energetyczne. Exmar Group płaciła jednak skrajnie zawyżone stawki, dzięki czemu latami nie wykazywała zysków i nie  musiała rozliczać się z żadnego dochodu.
Główni rywale Ryszarda Petru – Katarzyna Lubnauer i Piotr Misiło jak na razie nie odnieśli się do poparcia wyrażonego dla obecnego przewodniczącego przez oszusta podatkowego.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Dobrze, że w PE mamy przynajmniej samych uczciwych z wszystkich partii polskich.
  Nawiasem mówiąc ile „bankster” Petru zwinął pieniędzy ze SKOKów?
  Gonicie w piętkę, a we flekowaniu formacji innych niż PIS jesteście najlepsi.
  Karnowscy i Sakiewicz nawet zazdroszczą.

  1. Petru jedynie wspierł swoich szefów w wynajdowaniu ,,sposobów” na nieopodatkowany wywóz dochodów z RP.
   Poza tym – niewinny jako lelija…

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane? Daniel Obajtek twierdzi, że nic nie wie

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstrzymał przejęcie wydawnictwa Polska Press przez P…