Propalestyńska Boycott, Divestment and Sanction (BDS) wzywa niemiecką firmę Puma, by przestała sponsorować Izraelski Związek Piłki Nożnej.

Boycott, Divestment and Sanction (BDS) to prowadzony przez Palestyńczyków ruch, który żąda od Pumy zaprzestania sponsoringu izraelskiej piłki nożnej. To już szósty, dotyczący Izraelskiego Związku Piłki Nożnej, bojkot Pumy przeprowadzony przez BDS od 2018 roku.

Bezpośrednie wsparcie dla izraelskiego apartheidu

W swoim oświadczeniu autorzy kampanii informują, że jej celem jest położenie nacisku na firmie, aby „zaprzestała współudziału w izraelskim reżimie kolonialnym i apartheidowym”. Zresztą, jak informuje samo BDS informuje, nie są jedynymi, którzy wysuwają takie żądania – ponad 200 palestyńskich klubów sportowych prosiło Pumę o zakończenie współpracy z Izraelem. Palestyński ruch wskazuje, że wspieranie izraelskiej piłki nożnej nie przekłada się jedynie na doinwestowanie pochodzących z Izraela sportowców – Puma jakiś czas temu zawarła umowę z dystrybutorem, który prowadzi sprzedaż na izraelskich osiedlach wybudowanych na okupowanym, palestyńskim Zachodnim Brzegu. Nie ma więc złudzeń, że tego typu biznesach zyskuje izraelski apartheid, a cierpią Palestyńczycy.

Puma do tej pory nie skomentowała akcji BDS.

Małe zwycięstwa

We wrześniu 2021 roku BDS organizowała akcje w ponad 50 miastach, które miały za cel położyć odpowiedni nacisk na Pumę, i tym razem bez skutku. Grupa ma jednak swoje sukcesy – w ciągu ostatnich lat wymusiła na katarskim klubie sportowym i malezyjskim uniwersytecie, aby nie odnawiały kontraktu z Pumą oraz na British Chester F.C., aby go w ogóle nie zawierać.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Waryński nie może być patronem łódzkiej szkoły

Haniebna i kompromitująca decyzja nauczycieli, rodziców i dyrekcji szkoły nr 184  w Łodzi.…