Share Button

Kilkaset osób protestowało wczoraj przeciwko dręczeniu byków podczas festiwalu ku czci św. Firmina w Pampelunie. W proteście zorganizowanym przez Libertad Animal Navarra wzięło udział 400 osób.

W najbliższy czwartek rozpocznie się w Hiszpanii lipcowy festiwal Sanfermines, znany na całym świecie z tego, że poprzedzony jest tzw. gonitwą byków. 12 przerażonych zwierząt co roku Hiszpanie przeganiają wąskimi ulicami Pampeluny. Wieczorem te same zwierzęta giną podczas korridy. Gonitwy byków często niosą ze soną ofiary w ludziach, stratowanych bądź zakłutych rogami. Od 1911, kiedy zaczęto prowadzić „statystyki”, doliczono się kilkunastu ludzi, którzy stracili życie podczas tego przerażającego maratonu.

Działacze organizacji Libertad Animal z regionu Navarry zorganizowali protest przeciwko krwawej rozrywce. Skrzyknęli organizacje walczące o prawa zwierząt z innych regionów Hiszpanii. Nieśli transparenty „”Torturowanie dla zabawy przynosi ludziom wstyd”, „To nie twoje zabawki, zwierzęta mają uczucia” i „Koniec z maltretowaniem zwierząt”.

Share Button

3 komentarze

  1. Mam radochę jak ginie torreador!

  2. sru napisał:

    Słusznie popierammmm

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*