Papież wezwał Polaków do pomocy uchodźcom. Jednak polski rząd wie swoje.

/ wikipedia commons
„Katoliccy” politycy z Polski mają gdzieś wezwania Franciszka do wspierania potrzebujących / fot. Wikimedia Commons

Beata Szydło stała wczoraj wieczorem w tłumie pielgrzymów słuchających papieża Franciszka pod oknem kurii biskupiej w Krakowie. Potem chwaliła się dziennikarzom, że w młodości mieszkała w Krakowie i wiele razy bywała pod tym właśnie oknem, a także była tu obecna podczas pielgrzymek Jana Pawła II i Benedykta XVI. Czy za wytrwałością w podążaniu za papieżami idzie wierność słowom aktualnego zwierzchnika Kościoła katolickiego? Niestety, z tym u arcykatolickiej polityk gorzej.

W środę Franciszek wzywał na Wawelu do udzielania pomocy uchodźcom uciekającym przed wojną i głodem. Szydło nie mogła w takiej sytuacji powtórzyć wcześniejszych zapewnień swojej partii, że Polska nie przyjmie żadnych uchodźców. Zamiast tego stwierdziła, że papież pominął „jeszcze jedną, ważną rzecz”. – Nie ma nic cenniejszego niż bezpieczeństwo – oznajmiła. Przekonywała, że Polska musi pomagać potrzebującym, ale również chronić swoich obywateli. Zapewniła, że jej rząd kieruje na Bliski Wschód pomoc humanitarną i że będzie jej jeszcze więcej.

Najbardziej kuriozalnym wątkiem wystąpienia Szydło było jednak powoływanie się na obecność Ukraińców w Polsce. Premier podkreślała, że również na Ukrainie toczy się wojna, a setki tysięcy obywateli tego kraju przebywają w Polsce. Lepsze to, niż rozprawianie o „milionie uchodźców” z Ukrainy przyjętych z otwartymi ramionami przez Polskę, jednak ponownie Szydło zapomniała dodać, że owe setki tysięcy przybyły do naszego kraju nie uciekając przed wojną, lecz do pracy, i że właśnie z marnie płatnych, zwykle niechcianych przez Polaków zajęć starają się utrzymywać. Bez rządowej pomocy.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. *Polska przyjęła MILION uchodźców z Ukrainy*. (B. Szydło PE). A dziś tylko 60 osób?! Co stało się z Resztą? Ukrywają się po lasach? Żyją na polskim duldungu?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Europa z nowymi Niemcami jako głównym graczem nie będzie już taka sama

Tego się spodziewano. Nowy kanclerz Niemiec Olaf Scholz będzie realizował umowę koalicyjną…