Majętni emeryci również otrzymają czternastki. Mimo, że sytuacja budżetu państwa jest nieciekawa, Senat zadecydował o odrzuceniu poprawki ustanawiającej próg uprawniający do pobierania świadczenia. Oznacza to,że na 14. emeryturę załapią się m.in. Jarosław Kaczyński, Ryszard Terlecki i Krystyna Pawłowicz. Nie mówiąc już o milionerach.

Nie popisał się kontrolowany przez opozycję Senat. Deputowani przyjęli poprawki do ustawy w sprawie czternastej emerytury oraz waloryzacji wysokości „standardowych” emerytur, jak i rent. Zmiany zakładają inne źródło finansowania „czternastek” , a także gwarantowaną podwyżkę emerytury o 70 zł, a nie 50 zł, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla polskich emerytów. Senatorowie przegłosowali jednak jeszcze jedną poprawkę, budzącą spore kontrowersje. Chodzi o likwidację progu powyżej którego czternastka emerytura nie przysługuje.

Takie rozwiązanie znalazło się w projekcie ustawy przygotowanym przez Sejm. Niestety, senatorowie uznali, że wsparcie należy się również emerytom otrzymującym świadczenia powyżej 4150,88 zł brutto. W związku z tym dodatkowe uposażenie dostaną również politycy tacy jak Jarosław Kaczyński, który obecnie pobiera miesięcznie 6800 zł brutto emerytury, nie licząc pensji poselskiej i ministerialnej,  a także Krystyna Pawłowicz, która oprócz uposażenia sędziego (ok. 22 tys. zł miesięcznie) inkasuje ok. 4,9 tys. zł brutto emerytury.

Poprawkę znoszącą próg zgłosił deputowany Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin.

Teraz projekt wróci do Sejmu i wykazać się będą mieli okazje posłowie Zjednoczonej Prawicy.

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…