Pedro Castillo ogłosił, iż jego administracja pracuje nad przygotowaniem szkół do wznowienia zajęć stacjonarnych, zaplanowanego na marzec 2022 roku. Prezydent zainaugurował także działalność Krajowej Szkoły Studiów Związkowych, mającej zajmować się kształceniem działaczy związkowych oraz podnoszeniem świadomości w zakresie praw pracowniczych.

Pedro Castillo podkreślił, że działania podejmowane przez rząd mają na celu zapewnienie bezpiecznych oraz dogodnych warunków do nauki dla dzieci i młodzieży w całym kraju. „Jesteśmy to winni naszym dzieciom i młodzieży. Dziś pracujemy nad powrotem do stacjonarnych lekcji, aby nasze dzieci mogły wrócić do szkół w marcu oraz dokładamy starań, aby szkoły te funkcjonowały sprawnie, były bezpieczne oraz wolne od przestępczości i problemów społecznych” – dodał.

Prezydent przewodniczył w tym tygodniu również uroczystości inauguracji Krajowej Szkoły Studiów Związkowych (hiszp. Escuela Nacional de Estudios Sindicales), powołanej przez Ministerstwo Pracy i Promocji Zatrudnienia. Nowo powstała instytucja ma organizować prowadzone przez specjalistów kursy z zakresu prawa pracy, ochrony pracowników i działalności związkowej. Ma także promować zrzeszanie się pracowników oraz współpracować z centralami związkowymi w celu zapewnienia skuteczniejszej ochrony praw pracowniczych w Peru. „Potwierdzamy nasze zaangażowanie w obronę i stanie na straży praw pracowniczych (…) Dlatego musimy stale rozmawiać, a Kongres musi stać po stronie robotników” – mówił podczas otwarcia prezydent.

Pedro Castillo wybrał się także do regionu Cajamarca w północno-zachodnim Peru, gdzie spotkał się z lokalnymi rolnikami ze społeczności Michiquillay. W ramach programu Agroideas przekazał im 11 ciągników rolniczych, mających ułatwić pracę i zwiększyć jej wydajność. Program Agroideas promuje zrzeszanie się rolników we wspólnoty i tworzenie przez nich większych obszarowo gospodarstw towarowych, co ma ułatwić mechanizację oraz podnieść ich konkurencyjność, przyczyniając się do poprawy jakości życia na obszarach wiejskich.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rosja odpowiada Polsce

Niektórzy obserwatorzy relacji polsko-rosyjskich od dawna zadawali sobie pytanie, czy i ja…