Zwycięzca I tury wyborów i lider Perú Libre zaprezentował sześć osób, które wraz z nim wezmą udział w debacie prezydenckiej pomiędzy kandydatami i ich zespołami technicznymi. Dwa tygodnie przed głosowaniem sondaże wskazują na przewagę Castillo, ale nic jeszcze nie jest przesądzone.

Niedzielna debata będzie składała się z sześciu bloków tematycznych: reforma państwa (1), gospodarka i przeciwdziałanie ubóstwu (2), służba zdrowia i walka z pandemią (3), infrastruktura, rozwój regionów i samorządność (4), bezpieczeństwo obywateli i porządek wewnętrzny (5) oraz ochrona środowiska i zrównoważony rozwój (6). W ramach każdego z nich zmierzy się ze sobą dwójka ekspertów z zespołów technicznych Pedro Castillo i Keiko Fujimori.

Wydarzenie, organizowane przez peruwiańską Państwową Komisję Wyborczą, rozpocznie się o godzinie 19:00 czasu miejscowego w Gran Teatro Nacional w San Borja i potrwa ok. 2,5 godziny.

,,To jest plan, to jest prawdziwa drużyna” – mówił Castillo przedstawiając swój zespół techniczny. Znaleźli się w nim m. in.: byli lewicowi deputowani Juan Pari (blok 2) i Hernando Cevallos (blok 3), prawniczka i kandydatka na wiceprezydenta Dina Boluarte (blok 1) oraz znany z bezkompromisowej walki z korupcją prokurator Avelino Guillén (blok 5). Był on jednym z oskarżycieli w procesie Alberto Fujimoriego i walnie przyczynił się do skazania go na 25 lat więzienia za zbrodnie przeciwko ludzkości.

Na dwa tygodnie przed wyborami w sondażach prowadzi socjalista Pedro Castillo. Według ostatniego badania, przeprowadzonego dla gazety Gestion, cieszy się on poparciem 44,9 proc. Peruwiańczyków, a jego kontrkandydatka – 40,1 proc. Ciągle spora jest jednak grupa wyborców niezdecydowanych.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Działacze Inicjatywy Pracowniczej zatrzymani. Jechali na wspólny protest z Agrounią

Dzisiaj o 12:oo pod Złotymi Tarasami uczestnicy zorganizowanej przez Inicjatywę Pracownicz…