Jak donosi Onet, koncern PKN Orlen nie zamierza poprzestać na przejęciu grupy Polska Presse. Według informatorów portalu, kolejnym celem ma być spółka Gremi Media, wydawca m.in. dziennika „Rzeczpospolita” czy tytułu giełdowego „Parkiet”.

Zgodnie z przewidywaniami, PiS rozpoczyna operacje ograniczenia pluralizmu medialnego w naszym kraju. Przejęcie ponad 120 lokalnych i branżowych tytułów, wchodzących w skład grupy Polska Presse to dopiero przedsmak tego, co nas może czekać w najbliższym czasie.

Jak podaje Onet, prowadzone są rozmowy pomiędzy przedstawicielami państwowego giganta, a kierownictwem spółki Gremi Polska, kierowanej przez biznesmena Grzegorza Hajdarowicza. Ów przebywa obecnie w Brazylii i poproszony o potwierdzenie prawdziwości podanej informacji, nie zaprzeczył, ale też nie potwierdził, odsyłając do wspólników.

Tymczasem informator Onetu donosi o trwających negocjacjach.

Prezes Daniel Obajtek za zgodą prezesa Kaczyńskiego dzisiaj tworzy własne imperium medialne, które w bardzo szybkim czasie ma stać się bardzo ważnym graczem na polskim rynku mediów. Zakup Polska Press to inwestycja głównie w przejęcie najważniejszych lokalnych mediów internetowych. Następnym krokiem będzie przejęcie dużego ogólnopolskiego medium – mówi źródło określane jako „wpływowy polityk”.

Co na to Orlen? Koncern w odpowiedzi na pytania dziennikarzy wydał niejednoznaczne oświadczenie.  „PKN Orlen koncentruje się na rozwoju aktywów wspierających sprzedaż, które już funkcjonują albo zgodnie z zapowiedziami będą częścią Grupy ORLEN, czyli spółek Sigma Bis, Ruch i Grupy Polska Press”. W dalszych komunikatach koncern stwierdził, że rozmowy z grupą Hajdarowicza nie są prowadzone. Informatorzy twierdzą jednak co innego, zaznaczając, że na tym etapie sprawa miała pozostać tajemnicą.

Przejęcie „Rzeczpospolitej” byłoby opanowaniem medium ważnym szczególnie dla prawicowo-centrowej, raczej dobrze sytuowanych czytelników, podzielonych między PiS, a Platformę Obywatelską, a więc stanowiących target dla działań socjotechnicznych obecnej władzy. „Rz” czyta codziennie 274 tys osób.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Fundacja imienia zbrodniarza „Łupaszki” będzie zbierać pieniądze na ekshumacje żołnierzy wyklętych

Fundacja Niezłomni, zajmująca się upamiętnianiem żołnierzy wyklętych rozpoczyna kolejną zb…