Leszek Miller i Janusz Palikot – liderzy Zjednoczonej Lewicy – zostali pozwani przez Ryszarda Petru. Przewodniczącemu .Nowoczesnej nie spodobało się ich stwierdzenie, iż Petru został „wynajęty przez banki do sprzedawania złych produktów”.

facebook.com/NowoczesnaPL
facebook.com/NowoczesnaPL

– Przez lata namawiał ludzi do kredytów we frankach, w międzyczasie sam przewalutował swój kredyt we frankach na złotówkowy. Po czym dalej namawiał ludzi do brania kredytów we frankach. Wiarygodność człowieka wynajętego przez banki do sprzedawania złych produktów jest taka właśnie, że można z góry przewidzieć, co on zrobi, jeśli wejdzie do parlamentu. Zadzwoni do prezesa Związku Banków Polskich i zamelduje wykonanie zadania – mówili na konferencji prasowej.

Zdaniem Petru takie oskarżenie narusza jego dobre imię i może podważać zaufanie wśród wyborców. Komitet domaga się zarówno przeprosin, jak i sprostowania nieprawdziwych informacji.

Ryszard Petru współpracował między innymi z VISTULA GROUP SA, FOR EUROpe, Solaris Bus & Coach, PwC, PKO BP czy BRE Bankiem. W latach 1997-2000 był doradcą wicepremiera, ministra finansów i ówczesnego szefa Unii Wolności Leszka Balcerowicza. Pracował jako ekonomista ds. Polski i Węgier w Banku Światowym, gdzie zajmował się zagadnieniami makroekonomicznymi,m.in. reformą finansów publicznych, polityką regionalną i klimatem inwestycyjnym. Partię .Nowoczesna współtworzyli między innymi prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz, przedsiębiorca i założyciel firmy InPost Rafał Brzoska, Adam Kądziela z Zarządu Ogólnopolskiego Forum Młodych Lewiatan.

Jednymi z głównych elementów programu Nowoczesnej jest wprowadzenie liniowych podatków  PIT, CIT i VAT na poziomie 16 procent, likwidacja „przywilejów emerytalnych”, większa „wolność gospodarcza”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. A wystarczy przypomnieć jego wypowiedzi z mediach na temat kredytów. Swetru liczy chyba na amnezję ludzi, którym wciskał frankowe czary.

  2. „oskarżenie narusza jego dobre imię” ?! jak może naruszać coś, czego ten osobnik nie posiada ?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Praga: dziesiątki tysięcy na antyrządowych protestach

Stolica Czech stała się wczoraj widownią wielotysięcznych protestów przeciwko rządowi. Pre…