Już ponad 20 tysięcy osób chce ukarać Krystynę Pawłowicz, za nazwanie uczestniczek demonstracji 8 marca wykolejonymi ladacznicami i wiedźmami. Petycję w tej sprawie podpisują codziennie setki internautów.

posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz/ flickr.com/drabikpany

Wypowiedzi posłanki PiS z tytułem profesora, od wielu lat wywołują sprzeciw i zażenowanie. Parokrotnie też były powodem złożonych w prokuraturze zawiadomień.

– To nie jest tak, że jak się człowiek nażre hormonów i zrobi sobie operację, to się staje kobietą. Kod genetyczny decyduje – mówiła posłanka o Annie Grodzkiej w 2013 roku na spotkaniu Klubu Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim.

Poseł Andrzej Rozenek z ówczesnego Ruchu Palikota uznał, że takie „słowa i zachowanie są niegodne posłanki Rzeczypospolitej Polskiej” i wraz z klubem parlamentarnym złożył w prokuraturze zawiadomienie, dotyczące nawoływania przez posłankę do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych albo wyznaniowych.

Rok później to samo zrobił publicysta „Faktów i Mitów” Jerzy Dolnicki, gdy poczuł się dotknięty atakiem Pawłowicz na „Dni ateizmu”, a szczególnie ubodły go użyte przez posłankę określenia o „śmiesznym zadęciu” organizatorów o „skrajnie lewackich, bluźnierczych poglądach”.

Internetowa petycja o ukaranie Krystyny Pawłowicz, tym razem dotyczy jej wywiadu dla fronda.pl, gdzie posłanka PiS dała upust swoim poglądom.

– Wiele z tych kobiet zachowuje się jak ulicznice. (…) Wiedźmy urządzają happeningi i wygłupy, bo na nic innego ich intelektualnie nie stać.(…) To są często osoby niedoinformowane, również na skutek pewnego słabego jeszcze poziomu edukacji w Polsce – to posłanka Pawłowicz o kobietach.

– Infantylne pajacowanie i obrażanie wszystkich dookoła, zaśmiecanie przestrzeni publicznej wyuzdanymi hasłami, narusza prawa innych do estetyki w przestrzeni publicznej – to z kolei opinia pani profesor o demonstracji 8 marca, stanowiącej, jej zdaniem – wyraz bezsilności wykolejonych kobiet.

Petycja jest krótka i nie odnosi się do wszystkich tych wypowiedzi. Są w niej tylko dwa zdania: „Poseł Pawłowicz nazywając Polki ulicznicami i wykolejonymi obraziła godność kobiet i taka kobieta-poseł nie może reprezentować parlamentu. Składam wniosek o ukaranie poseł Pawłowicz”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Tokio ma Godzillę, Nowy Jork ma King Konga, Warszawa ma Krychę… No cóż, jaka stolica taki potwór…

  2. Kryśke należało by ogolić na łysą pałę. Puścić w gaciach na ulice Warszawy w bialy dzień, podczas największego ruchu pieszych. Aż dziwne, że kobiety nie złapały do dnia dzisiejszego tej aroganckiej, marnej zawszawionej ….sdzielczyni.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Firmy farmaceutyczne nie będą odpowiadać za skutki uboczne przyszłych szczepionek na covid-19

Podobnie jak brytyjski koncern AstraZeneca, który został zwolniony z odpowiedzialności za …