Już ponad 20 tysięcy osób chce ukarać Krystynę Pawłowicz, za nazwanie uczestniczek demonstracji 8 marca wykolejonymi ladacznicami i wiedźmami. Petycję w tej sprawie podpisują codziennie setki internautów.

posłanka PiS, Krystyna Pawłowicz/ flickr.com/drabikpany

Wypowiedzi posłanki PiS z tytułem profesora, od wielu lat wywołują sprzeciw i zażenowanie. Parokrotnie też były powodem złożonych w prokuraturze zawiadomień.

– To nie jest tak, że jak się człowiek nażre hormonów i zrobi sobie operację, to się staje kobietą. Kod genetyczny decyduje – mówiła posłanka o Annie Grodzkiej w 2013 roku na spotkaniu Klubu Gazety Polskiej w Mińsku Mazowieckim.

Poseł Andrzej Rozenek z ówczesnego Ruchu Palikota uznał, że takie „słowa i zachowanie są niegodne posłanki Rzeczypospolitej Polskiej” i wraz z klubem parlamentarnym złożył w prokuraturze zawiadomienie, dotyczące nawoływania przez posłankę do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych albo wyznaniowych.

Rok później to samo zrobił publicysta „Faktów i Mitów” Jerzy Dolnicki, gdy poczuł się dotknięty atakiem Pawłowicz na „Dni ateizmu”, a szczególnie ubodły go użyte przez posłankę określenia o „śmiesznym zadęciu” organizatorów o „skrajnie lewackich, bluźnierczych poglądach”.

Internetowa petycja o ukaranie Krystyny Pawłowicz, tym razem dotyczy jej wywiadu dla fronda.pl, gdzie posłanka PiS dała upust swoim poglądom.

– Wiele z tych kobiet zachowuje się jak ulicznice. (…) Wiedźmy urządzają happeningi i wygłupy, bo na nic innego ich intelektualnie nie stać.(…) To są często osoby niedoinformowane, również na skutek pewnego słabego jeszcze poziomu edukacji w Polsce – to posłanka Pawłowicz o kobietach.

– Infantylne pajacowanie i obrażanie wszystkich dookoła, zaśmiecanie przestrzeni publicznej wyuzdanymi hasłami, narusza prawa innych do estetyki w przestrzeni publicznej – to z kolei opinia pani profesor o demonstracji 8 marca, stanowiącej, jej zdaniem – wyraz bezsilności wykolejonych kobiet.

Petycja jest krótka i nie odnosi się do wszystkich tych wypowiedzi. Są w niej tylko dwa zdania: „Poseł Pawłowicz nazywając Polki ulicznicami i wykolejonymi obraziła godność kobiet i taka kobieta-poseł nie może reprezentować parlamentu. Składam wniosek o ukaranie poseł Pawłowicz”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Tokio ma Godzillę, Nowy Jork ma King Konga, Warszawa ma Krychę… No cóż, jaka stolica taki potwór…

  2. Kryśke należało by ogolić na łysą pałę. Puścić w gaciach na ulice Warszawy w bialy dzień, podczas największego ruchu pieszych. Aż dziwne, że kobiety nie złapały do dnia dzisiejszego tej aroganckiej, marnej zawszawionej ….sdzielczyni.

    1. Daj spokój!!!… Chcesz wywołać masową panikę?… :-o

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…