Podział społeczny dokonany przez PiS, a podjęty przez środowiska neoliberalne stał się faktem.

www.facebook.com/photo.php
www.facebook.com/photo.php

19 grudnia w największych polskich miastach miały miejsce kolejne demonstracje sprzeciwu wobec działań prezydenta Dudy i rządu PiS wobec Trybunału Konstytucyjnego. Organizatorem był, tradycyjnie  Komitet Obrony Demokracji. Poza przemawiającymi politykami lub ludźmi związanymi z partiami politycznymi (Henryk Wujec, Monika Płatek) tym razem sięgnięto również po celebrytów. Przemawiali: Krzysztof Materna, Maja Komorowska, Agnieszka Holland i Tomasz Lis.

W stolicy zgromadziło się około 13 tysięcy ludzi. Zgromadzenie zostało jednak przerwane wcześniej z powodu alarmu bombowego. Policja nie uznała go wprawdzie za poważny i nie wydała polecenia zakończenia manifestacji, ale organizatorzy uznali, że lepiej będzie zakończyć demonstrację nieco wcześniej i o 13,40 ludzie powoli się rozchodzili.

Podobne zgromadzenia miały miejsce w Łodzi, Lublinie, Gdańsku, Katowicach; ogółem w 22 dużych polskich miastach oraz w kilku europejskich metropoliach: Londynie, Brukseli, Lizbonie, Tokio oraz Nowym Jorku.

Protestujący nieśli transparenty z hasłami: „Stop gwałceniu Konstytucji”, „Obronimy demokrację”, „Tu jest Polska”, „To jest zamach na demokrację”, „pod osłona nocy PiS kraj na dno toczy”.

Rosnący sprzeciw części aktywnego politycznie społeczeństwa stawia w trudnej sytuacji rządzącą partię, która z dnia na dzień traci popularność, jednocześnie radykalizując swoich zwolenników i wymuszając przyspieszenie działań, skierowanych przeciwko kolejnym instytucjom państwa. Nie wydaje się możliwe, by w najbliższym czasie atmosfera w Polsce zmierzała ku uspokojeniu.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. O jakim podziale społecznym piszecie? I co jakiś podział społeczny ma wspólnego z utworzonym przez środowiska gwałcicieli konstytucji i praw obywateli KOD-em? Lis na manifestacji KOD, broniący trybunału i konstytucji to trochę tak, jakby nieświętej pamięci biskup Wesołowski i rzesza duchownych lubiących molestować dzieci zorganizowała manifestację w obronie nietykalności nieletnich i dobrała sobie jako wsparcie pana Trynkiewicza…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kaczyński: z Unii nie wyjdziemy, TVN będziemy dociskać

Kiedy w PiS zaczyna panować zamieszanie co do dalszych planów, na ratunek przybywa niezawo…