Rzeczniczka PiS Elżbieta Witek poinformowała, że komitet polityczny zaakceptował listy kandydatów do parlamentu. Według Witek z list partii nie wystartuje Jacek Kurski. Oficjalnie partia zaprezentuje nazwiska kandydatów w przyszłym tygodniu.

Jarosław_Kaczyński_i_Beata_Szydło_(8736166324)Dyskusja, zdaniem Witek, była bardzo krótka: o niewpisaniu Kurskiego na listę wyborczą zadecydowało głosowanie. Pojawiły się także spekulacje, że w nadchodzących wyborach nie wystartuje Marcin Mastalerek. Według nieoficjalnych informacji, taką decyzję podjął sam prezes Kaczyński. Mastalerek nie komentuje.

Potwierdziły się natomiast wcześniejsze informacje, że liderem warszawskiej listy będzie Jarosław Kaczyński, zaś Beata Szydło wystartuje z Chorzowa.

Partia nie rezygnuje ze swoich wypróbowanych towarzyszy – także tych, których przez ostatnie miesiące starannie ukrywała. Jak poinformowała Witek, z list PiS wystartują Krystyna Pawłowicz i Antoni Macierewicz, czy ojciec CBA, Mariusz Kamiński. Na  listach są też Zbigniew Ziobro, Piotr Gliński i Jarosław Gowin. Adam Bielan ma natomiast wystartować do senatu.
Listy zostały już zatwierdzone, jednak rzeczniczka nie wyklucza jeszcze „drobnych korekt”.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Iskrzy między Kijowem a Warszwą. USA szarpną cuglami?

Od kilku dni obserwatorzy międzynarodowego życia politycznego zadają sobie pytanie, czy os…