Szefowa rządu zapowiedziała uruchomienie programu mieszkaniowego dla rodzin. Szczegółów na razie znamy niewiele ale ma to być kolejny krok do trwałej poprawy poziomu życia polskich obywateli. Wiadomo również, że chodzi o dostęp do mieszkań własnościowych.

fot. pixabay.com
Czy rząd zdoła zmniejszyć rozmiary biedy mieszkaniowej w Polsce? / pixabay.com

Beata Szydło o planach swojego gabinetu poinformowała na konferencji w Grodzisku Wielkopolskim z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny, który przypada 15 maja. Premier podczas swojego wystąpienia akcentowała, że dalekosiężnym celem jej polityki jest odbudowana instytucji rodziny, również w oparciu o programy, które przyczynią się do poprawy bezpieczeństwa ekonomicznego.

– Nie da się w ustawie ustawowo zapisać miłości do dzieci, miłości do rodziców. Nie da się ustawowo zapisać szczęścia rodzinnego, ale można w ustawie zapisach takie rozwiązania, które będą pomagały rodzinom, które będą zachęcały do tego, by młodzi ludzie zakładali rodziny, żeby chcieli mieć dzieci. Żeby te warunki mogły być spełnione muszą mieć pracę, muszą mieć gdzie mieszkać i muszą mieć poczucie tego, że państwo docenia trud bycia rodzicem, trud posiadania, trud wychowania dzieci – mówiła Beata Szydło.  
Szydło pochwaliła się uruchomieniem flagowego projektu z kampanii wyborczej PIS – „Rodzina 500+”, w ramach którego rozpoczęły się właśnie pierwsze wypłaty świadczeń. Zapowiedziała też, że w najbliższych latach zostanie uruchomiony program mieszkaniowy, nad którym trwają już zaawansowane prace.
– Będzie kompleksowo przedstawiony program dla rodzin. Teraz, w najbliższym czasie, zaprezentujemy państwu program „Mieszkanie plus”. Chcemy żeby każdy w Polsce miał pewność i przekonanie, że może mieć własne mieszkanie, że rodzina może mieć własne mieszkanie, że może w tym mieszkaniu myśleć o spokojnym, bezpiecznym funkcjonowaniu rodziny, wychowaniu swoich dzieci. Tego Polacy oczekują i tego Polacy potrzebują – przekonywała szefowa rządu.
Jak na razie nie wiadomo na czym będzie polegać nowy program ale według informacji podanych w kwietniu przez „Fakty” TVN, rząd planuje zwiększyć zasoby mieszkaniowe poprzez inwestycje w budowę bloków na państwowych gruntach, co ma się przyczynić do zbicia cen na rynku komercyjnym i umożliwi sprzedaż obywatelom lokali na preferencyjnych warunkach.
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Dość zwalniania związkowców. Partia Razem zaproponowała rozwiązanie

W ostatnich miesiącach wielkie korporacje pokazały dobitnie, co myślą o działalności związ…