Pod koniec tego miesiąca do Rzymu zjadą delegacje młodzieżówek europejskich partii anty-imigracyjnych z tzw. populistycznej prawicy. Przed wyborami europejskimi w maju Liga wicepremiera Włoch Matteo Salviniego pragnie zbudować prawicową, eurokrytyczną koalicję międzynarodową. Pierwszy raz na zjeździe pojawi się Jedna Rosja, rosyjska partia prezydencka, i młodzi z PiS, zachęceni przez Salviniego podczas jego styczniowej wizyty w Warszawie.

Młodzież PiS, blogpress, 2010

Oprócz młodzieży z Rosji i Polski, w Rzymie 29 marca pojawią się reprezentacje francuskiego Zjednoczenia Narodowego (RN) Marine Le Pen, niemieckiej AfD (Alternatywy dla Niemiec), austriackiej FPÖ (Partia Wolności), brytyjskiej UKIP, Vlaams Belang z Belgii (Flamandowie), Prawdziwych Finów z Finlandii itp. Hasło główne: „Odrodzenie młodzieży europejskiej”.

Najbliżsi projektom politycznym Salviniego są Francuzi: partia Marine Le Pen okazuje pełne poparcie dla anty-imigracyjnej linii włoskiej Ligi, współrządzącej od wiosny ubiegłego roku. Na czele listy RN do Parlamentu Europejskiego (PE) znalazł się 23-letni Jordan Bardella, szef partyjnej młodzieżówki, co ma podkreślić rolę młodzieży w „odrodzeniu Europy”. Jako numer 1 listy Bardella będzie reprezentował Francję w Rzymie. Do tej pory PiS nie utrzymywał zbyt bliskich stosunków z Marine Le Pen.

Afisz zjazdu.

Zaproszenie Jednej Rosji ma symbolizować „młodzieżowe otwarcie”, ale jest też wyrazem bardzo dobrych stosunków Salviniego z prezydentem Rosji  i jego partią. Zjazd ma być szeregiem zamkniętych spotkań między przywódcami i delegacjami młodzieżówek, a zakończyć się wystąpieniami we włoskim parlamencie i przemówieniem Salviniego. Włoski wicepremier dąży do szerokiego sojuszu politycznego, który miałby stworzyć „nową jakość” w PE.

„Polska i Włochy będą uczestnikami nowej europejskiej wiosny, odrodzenia prawdziwych europejskich wartości, z mniejszym udziałem finansjery i biurokracji, a większym pracy, rodziny i przede wszystkim bezpieczeństwa” – mówił Salvini w Warszawie.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Większość Ukraińców opowiada się za zastąpieniem prezydenta Zełenskiego szefem parlamentu

Kijowski Międzynarodowy Instytut Socjologii (KMIS) przeprowadził ogólnoukraińskie badanie …