Nawet jak PiS chce poprawiać prawo powodowany słusznymi intencjami, to i tak zawsze musi pokazać mordę jak nie rasisty, to przynajmniej zwolennika dzielenia ludzi na lepszych i gorszych.

hands-1408480_640Pomysł sam w sobie nie jest zły: chodzi o to, by placówkami dla ludzi starych, chorych, opiekuńczymi, pomocy rodzinie i opieki zastępczej dla nieletnich mogło zarządzać jedno centrum obsługi. To ogromne ułatwienie dla samorządów i znaczna oszczędność publicznych pieniędzy. Do tej pory każdą z takich placówek zarządzać mogło tylko jedno centrum.

Projektodawcy, czyli grupa posłów PiS w swoim zapale traktowania dzieci w szczególny sposób w projekcie postawiła warunek, że placówki opiekuńczo-wychowawcze, przeznaczone dla dzieci, nie mogą znajdować się nie tylko w tym samym budynku, ale też na terenie tej samej nieruchomości gruntowe z domami opieki społecznej i domami starców.  Projektodawcy tłumaczą to w sposób prosty, choć słowo „prostacki” byłoby bardziej na miejscu: „dzieci te, wychowując się w otoczeniu starości, choroby i śmierci, stykają się na co dzień z dramatem samotności ludzi częstokroć pozbawionych wsparcia najbliższej rodziny. Funkcjonowanie w takim otoczeniu jest bardzo trudne dla osób dorosłych. Tym bardziej trudno uznać je za odpowiednie dla prawidłowego kształtowania postaw i rozwoju emocjonalnego dzieci”.

Wynika z tego, że dzieci mają przebywać w środowisku, które po pierwsze uczy je kompletnej izolacji od rzeczywistości i związanej z nią wyzwań, a także, że kształtowanie w sobie umiejętności empatii i rozumienia ludzi z innymi problemami, wyglądem i zachowaniem nie powinno dotyczyć młodych ludzi.

Z drugiej strony autorzy projektu (ciekawe, jaka była ich średnia wieku) dali jasno do zrozumienia, że hołdują zasadzie, że ludzie, których wygląd odbiega od norm przez nich przyjętych jako obowiązujące (młodzi, piękni i zdrowi) powinni być izolowani i czekać w pokorze, aż dobiegną końca ich dni. Wypada się dziwić, że nie padła propozycja, by ich po cichutku i higienicznie zagazować, żeby nie psuły dzieciom swym widokiem idealnego obrazu świata.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. były już takie pomysły w historii świata, najbliższy nam ( czasowo) to getta w III Rzeszy.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Przejęcie Polska Press przez Orlen wstrzymane? Daniel Obajtek twierdzi, że nic nie wie

Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wstrzymał przejęcie wydawnictwa Polska Press przez P…