Sondaż przeprowadzony dla „Gazety Wyborczej” wskazuje, że Prawo i Sprawiedliwość traci poparcie skokowo.

http://pis.org.pl/multimedia/galerie-zdjec/293
http://pis.org.pl/multimedia/galerie-zdjec/293

Warto nachylić się z uwagą nad sondażem TNS dla „Gazety Wyborczej”, ponieważ to nie jedyne badanie, które jest sygnałem ostrzegawczym dla partii Jarosława Kaczyńskiego. Dwa dni temu „Rzeczpospolita” również opublikowała sondaż przeprowadzony przez pracownię IRBIS, w której PiS znacząco stracił . W badania dla GW partia rządząca ma tylko 27 proc. poparcia (na początku grudnia 42 proc.), a dla „Rz” – 30 proc.

Co było przyczyną tak raptownego spadku? Obserwatorzy sceny politycznej wskazują, że z pewnością istotnym powodem były demonstracje przeciwników i zwolenników PiS w ostatni weekend. Z jednej bowiem strony raptowny wzrost agresji w przemówieniach Kaczyńskiego i jego zwolenników odebrał mu zapewne część poparcia, gdyż znakomita część ludzi nie chce podziału społeczeństwa, a z drugiej, demonstracje zorganizowane przez KOD pokazały siłę przeciwników PiS i dodały im odwagi, by w sondażach nie ukrywać swych antypatii.

Jednocześnie zdecydowany wzrost poparcia w obu sondażach  odnotowała .Nowoczesna , wysuwając się na drugie miejsce i deklasując wciąż gnuśną Platformę Obywatelską.

„GW ” w swojej ankiecie pytało też Polaków o to, czy politycy powinni przestrzegać prawa, niezależnie od tego, czy  odpowiada ono ich poczuci sprawiedliwości. Twierdząco odpowiedziało 81 proc. pytanych.

58 proc. uważa, że próbując osłabić Trybunał Konstytucyjny, dokonano zamachu na trójpodział władzy, fundament demokracji.

75 proc. uważa Andrzeja Dudę za niesamodzielnego prezydenta.

Zjednoczona Lewica,. Razem i PSL w obu sondażach znajdują się wciąż poza parlamentem.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Gazeta Wyborcza – największe źródło propagandy PO i Nowoczesnej, obok TVN. I wy się na to powołujecie? Nie wiecie, że sondaże polityczne są robione tak, by wykazać to co chce zleceniodawca?

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Oświęcim: zniknęły nazistowskie bazgroły. Zamalowali je sprawcy, w ramach resocjalizacji

Swastyka i symbole SS nie szpecą już muru cmentarza żydowskiego w Oświęcimiu. Zamalowani j…