Demonstracją w demonstrację. W stolicy niedługo zobaczymy, kto popiera Prawo i Sprawiedliwość oraz rząd Beaty Szydło.

www.flickr.com/photos/drabikpany/

Na początku stycznia w Warszawie ma się odbyć wielka demonstracja wsparcia dla rządu. Uznano najprawdopodobniej, że trzeba zatrzeć wrażenie, że na ulicach króluje tylko KOD i opozycja. W prorządowej demonstracji planują wziąć udział niezawodne Kluby „Gazety Polskiej”, Rodziny Radio Maryja i NSZZ „Solidarność’. To udział tego ostatniego uczestnika może zapewnić frekwencję, która uczyni z marszu wielkie wydarzenie. Piotr Duda niedawno odgrażał się, że jest gotów pokazać, że nie tylko przeciwnicy Jarosława Kaczyńskiego mają coś do powiedzenia na ulicach.
– Ludzie związani z „Solidarnością”, a także kluby „Gazety Polskiej” oraz rodziny Radia Maryja wspólnie zdecydowały, że przyszedł czas, aby pokazać, że są ludzie, którzy mają inne zdanie niż obecnie demonstrujący – mówił Piotr Duda w mediach prorządowych. Według WP, demonstracje mogłyby pojawić się nie tylko w stolicy, ale także w każdym województwie.
– Z godziny na godzinę potrafiliśmy zorganizować 5 tys. osób na demonstrację w Warszawie – mówi Ryszard Kapuściński, szef Klubów „GP dla portalu Wirtualna Polska.

Przygotowania idą pełna parą. Ostatnio spotkali się Piotr Duda i Ryszard Kapuściński, szef Klubów „Gazety Polskiej”, by omówić szczegóły wspólnego wystąpienia.

Rząd jak powietrza potrzebuje dowodu, że jednak są w Polsce środowiska, które go popierają. Deklaracja uczestnictwa NSZZ „Solidarność” spadła mu z nieba, bo jeżeli związek zrobi to wszystko sprawnie, to dzięki jego członkom i logistyce, demonstracja poparcia może przyćmić wystąpienia opozycji i dać Kaczyńskiemu do ręki argumenty, że przeciwników PiS jest zdecydowana mniejszość, na którą można nie zwracać uwagi.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Młodzi Ukraińcy podzieleni w ocenie swojego kraju

Wobec zwiększającej się możliwości otwartego konfliktu zbrojnego miedzy Rosją a Ukrainą wa…