Czy popularna telewizja Superstacja należąca do medialnego konsorcjum Zygmunta Solorza została politycznie wysterylizowana? Na to wygląda. Portal Press.pl donosi, że podjęto decyzję o wstrzymaniu zapraszania polityków i komentowania bieżących wydarzeń w sferze publicznej.

Zmiana została ogłoszona pracownikom już w miniony piątek, jednak dopiero dziś napisał o tym branżowy portal dziennikarski Press.pl. Nową sytuację zaczęli też komentować pracownicy Superstacji.

To właśnie dziennikarze w swoich wypowiedziach sugerują, iż – jak się wyrazili – „przestawienie wajchy”, związane jest z drastycznymi karami jakie nałożone zostały przez władze na inne biznesy Zygmunta Solorza. W ubiegłym tygodniu Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów obciążył spółkę Polkomtel mandatem w wysokości, bagatela, 39,4 mln zł. Jednocześnie, decyzją Komisji Nadzoru Finansowego w Plus Banku został ustanowiony kurator.

Szef newsroomu Superstacji Wiktor Bater, długoletni dziennikarz radiowy i telewizyjny, korespondent polskich mediów w Rosji, odmówił Press.pl komentarza. Rzecznik stacji Tomasz Matwiejczuk wyjaśnił jedynie, że „z tego co mu wiadomo” opracowywana jest nowa strategia kanału zmierzająca do podwyższenia oglądalności. „Jednak do czasu jej wdrożenia nie miały zachodzić żadne istotne zmiany w ofercie programowej” – dodaje.

Sylwia Madejska, dziennikarka Superstacji, napisała dziś w portalu społecznościowym Twitter: „Taka sytuacja Drodzy Państwo. Ja dziś w pracy: tematy policyjne i ostrzeżenia przed upałami…także ten…”.

Jak słusznie zauważył pewien internauta: Orbanizacja mediów w Polsce postępuje.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. „Czy popularna telewizja Superstacja”? jaka „popularna”?? niewiele mniej niszowa od LewicaTV :) popularne stacje w PL to TVP, TVN i Polsat. Superstacja od początku była plotkarską niszą na poziomie superexpressu, której poza niektórymi mieszkańcami kilku metropolii chybą nikt nie oglądał.

 2. Co to za spiskowa teoria dziejów? Polkomtel popełnił wykroczenie – został ukarany? Panie Bojanie, gdzie pan tu upatruje spisku?
  Bo ci pseudo-dziennikarze z SuperStacji to mogą sobie bredzić – i tak nikt tego od normalnego ich bełkotu nie odróżni.
  Chyba właśnie zwyczajna przeginka która jest chlebem powszednim tego ścieku spowodowała taką a nie inną decyzję właściciela.
  Dziś OBIEKTYWNYCH I RZETELNYCH – tak na stówę – programów TV czy czasopism, po prostu NIE MA!
  Nie ma również świętości informacji i danych – wszystko jest z góry ustawiane pod tezę.

 3. A zatem UOKiK, NIK, jakakolwiek instytucja kontrolna czy choćby sądy( obojętnie czy „wolne” czy „niewolne”) zanim zdecydują się rozpatrzeć skargę, dokonać kontroli i upublicznić jej wyniki, nałożyć karę ustawową czy wydać wyrok, powinny:sprawdzić do kogo należy podmiot kontrolowany, z kim właściciel podmiotu ma powiązania, z kim się spotyka na stopie służbowej i towarzyskiej, w jakim banku ma kredyt( i kto jest w Radzie Nadzorczej tegoż banku), jacy politycy odwiedzali go i w jakim terminie przed wyborami-po to żeby nie było oskarżeń, jawnych czy zawoalowanych o polityczny nacisk, presję, zemstę lub „orbanizację”(„putinizację” dla bardziej zawziętych).
  Tylko że one i tak będą. Jak nie od naszych to od onych. Bo na tym polega polityka.
  Tylko żal Xerolizy M. Gdzie teraz będzie uprawiała swoje obiektywne dziennikarstwo?

  1. Xeroliza M.? Kto to? Z tak dziwnym imieniem sądzę że to albo transwestyta albo zakonnica.. :D :D

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

W oparach jankeskiego absurdu: ponowne uderzenie w Kubę

Mike Pompeo ogłosił, że ustępująca administracja prezydenta Donalda Trumpa zdecydowała o p…