Forum Młodych Ludowców – młodzieżówka PSL- swoją spektakularną akcją #samiswoi udowodniło, jakie pensje pobierają samorządowcy PiS w spółkach Skarbu Państwa. To gigantyczne sumy.

– Miała być dobra zmiana, a jest dojna zmiana. (…) Zarabianie po kilka milionów złotych, jest naprawdę nie etyczne w sytuacji gdy emerytury są rewaloryzowane o kilka złotych. Wychodzi na to, że prawdziwa nazwa PiS to pieniądze i spółki – mówi Julia Pietruszka, jedna z pomysłodawczyń akcji.

Młodzi ludowcy od czasu do czasu udają się jeden z regionów Polski, by tam sprawdzać, jak PiS realizuje w praktyce swoje hasła umiarkowania i wstrzemięźliwości finansowej. Wyniki są porażające.

40 działaczy samorządowych partii Jarosława Kaczyńskiego zarobiło przez dwa lata w sumie około 18 milionów złotych.

Na przykład radny województwa małopolskiego Grzegorz Kędzierawski w Grupie Azoty przez dwa lata zarobił 627 tysięcy złotych, a radny z województwa warmińsko-mazurskiego w Energii Kogenracji przytulił 362 tysiące. Radny z Legnicy, Zbigniew Bytnar w ciągu dwóch lat w Pol-Miedź Trans, należącej do KGHM dostał pensję w wysokości 594 tysiące, a inny radny, Szetelnicki, cieszy się zarobkami 552 tysiące w ciągu dwóch lat z KGHM.

Spółka Tauron dała zarobić radnemu z PiS 861 tysięcy, kopalnia soli Wieliczka zasiliła krakowskiego radnego Mariusza Kękusia sumą 488 tysięcy.

Zarobki te radni otrzymują albo jako eksperci, lub też świadcząc usługi zewnętrzne państwowym bogatym gigantom.

Akcja młodzieżówki PSL trwa od kwietnia tego roku, teraz była jej kolejna odsłona, a, jak obiecują organizatorzy, nie mają zamiaru się zatrzymać w swych działaniach.

Wyniki działania FML przed wyborami samorządowymi to zimny prysznic dla PiS i jego wyborców.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Kuba: wybrano nowego pierwszego sekretarza Partii Komunistycznej

Miguel Diaz-Canel, obecny prezydent Kuby, został w poniedziałek wybrany pierwszym sekretar…