Pasażerowie na trasie Łódź-Warszawa, najpopularniejszej trasie kolejowej w Polsce, skarżą się, że pociągi mało kiedy przyjeżdżają bez opóźnień. Przewoźnik zwala winę na podróżnych.

Opóźnienia na trasie sięgają nawet 100 minut, fot. wikimedia commons
Opóźnienia na trasie sięgają nawet 100 minut, fot. wikimedia commons

– Na palcach jednej ręki jesteśmy w stanie policzyć dni, a właściwie kursy, kiedy pociąg pokonał tę trasę bez opóźnień. Ciągle są awarie rozjazdów, trakcji, systemu sterowania ruchem, który jest wymieniony, awarie taboru. Z naszego punktu widzenia ten remont nie przyniósł nic poza nowymi peronami na dworcach – komentował dla portalu Tok.fm Tomasz Gidelski z Komitetu „Kolejowa linia łódzka”, odnosząc się do remontu trasy, który zakończył się 13 grudnia 2014. Wówczas pierwszy skład przyjechał punktualnie – zajęło mu to planowe 67 minut. Dziś jednak podróż między Warszawą a Łodzią znów zajmuje nawet minut 100.

Opóźnienia na bieżąco zgłaszane są do PKP Intercity, a także do PKP PLK (zarządcy całej infrastruktury). Przewoźnik jednak, że opóźnienie generuje lokowanie podróżnych, które trwa zbyt długo, a w jednym z ostatnich przypadków opóźnienia (163 minuty) „konduktor musiał ręcznie zamykać wszystkie drzwi”. Innego zdania jest zarządca. Karol Jakubowski z PLK twierdzi, że za opóźnienia odpowiada Inter City, głównie z powodu wysokiej awaryjności taborów i słabo rozplanowanego krzyżowania się pociągów na tej linii.

Sprawą zainteresował się w końcu Urząd Transportu Kolejowego. Na razie jednak nie zapowiedział potrzeby interwencji, gdyż „punktualność na tej trasie polepszyła się”. Pasażerowie tracą cierpliwość. Komitet „Kolejowej linii łódzkiej” rozważa pozew zbiorowy.

[crp]
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Izrael zaatakował Gazę

Izraelska armia zaatakowała strefę Gazy pod pretekstem przeciwdziałania zagrożeniom ze str…