Share Button

30 polityków PO nie zgadza się z decyzją o wykluczeniu z partii trzech posłów – Michała Kamińskiego, Jacka Protasiewicza i Stanisława Huskowskiego – oraz sekretarza regionu lubelskiego i radnego sejmiku, Tomasza Możejko, . Rośnie fala krytyki wobec szefa partii, Grzegorza Schetyny.

Czy Grzegorz Schetyna wyrzuci z partii wszystkich buntowników?/wikimedia commons
Czy Grzegorz Schetyna wyrzuci z partii wszystkich buntowników?/wikimedia commons

Decyzja o wykluczeniu posłów i radnego zapadła w środę, podjął ją zarząd partii. Przyczyną było „działanie na szkodę” ugrupowania. – Zarząd był niemal jednomyślny, dwadzieścia osób głosowało za wykluczeniem tych, osób, dwie lub trzy osoby w dwóch głosowaniach głosowały odmiennie – mówił w środę Jan Grabiec, rzecznik Platformy. „Wirtualna Polska” pisała nieoficjalnie, że przeciw wyrzuceniu czwórki polityków była była premier Ewa Kopacz i były marszałek senatu, Bogdan Borusewicz.

Wiadomo, że wszyscy czterej panowie byli skonfliktowani z przewodniczącym ugrupowania, Grzegorzem Schetyną. Teraz przeciwko czystkom wystąpiła duża grupa znaczących postaci największej partii opozycyjnej – list w tej sprawie podpisali m.in. Ewa Kopacz, byli ministrowie – Cezary Grabarczyk, Marek Biernacki, Marian Zembala, oraz duża grupa posłów i posłanek, wśród nich Henryka Krzywonos-Strycharska czy Joanna Mucha. Schetynę otwarcie krytykował też Stefan Niesiołowski, który twierdzi, że przewodniczący „stosuje represje, czego w ogóle w Platformie nie było”.

Według cytowanego przez „Gazetę Wyborczą” bliskiego współpracownika lidera PO, podpisanie listu nie skończy się dobrze dla buntowników – można się w najbliższym czasie spodziewać poważnego rozłamu w największej partii opozycyjnej. Z pewnością pomoże to .Nowoczesnej – można się spodziewać, że ukarani posłowie wkrótce znajdą miejsce pod skrzydłami Ryszarda Petru.

 

Share Button

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*