Wiele wskazuje na to, że partia, która rządziła Polska przez ostatnie 8 lat, po czym z hukiem przegrała ostatnie wybory, zostawiając za sobą sukcesy ale też  i mnóstwo błędów, zaczyna rozkładać się od środka.

www.facebook.com/PlatformaObywatelska/photos/
www.facebook.com/PlatformaObywatelska/photos/

Najpierw jeden z prominentnych polityków PO, Jarosław Wałęsa, dziś europoseł, poprosił władze partii o zawieszanie go w prawach członka. Początkowo spekulowano, że to z powodu słabego zaangażowania partii w marsze i akcje KOD, szczególnie ten najbliższy, z 4 czerwca, ale następnie doszły informacje, że jest to odprysk konfliktu w Instytucie Obywatelskim, którego Wałęsa junior jest szefem. Chodzi o to, że do władz Instytutu wprowadzono człowieka Grzegorza Schetyny, co miało rozeźlić Jarosława Wałęsę. W każdym razie byłby to kolejny prominentny polityk PO, którego odejście z partii poważnie nadszarpnęłoby jej wizerunek.

O słabnącej roli PO świadczyć też może wywiad Mateusza Kijowskiego, szefa KOD, który w programie „Piaskiem po oczach” bezpardonowo zaatakował Platformę.

– PO rozczarowywała mnie od dawna. Uważam, że w tej chwili PO, po utracie władzy, utraciła również jakiekolwiek umocowanie w rzeczywistości – powiedział Kijowski. To reakcja na odmowę PO dołączenia do koalicji „Wolność, Równość, Demokracja” zainicjowanej przez KOD na drodze do wielkiej polityki. Trudno przypuszczać, żeby Mateusz Kijowski samodzielnie podjął decyzję o wygłaszaniu tak ostrych ocen.

W każdym razie wynika z tego, że środowiska polityczne związane z KOD dały Platformie Obywatelskiej ostatnie poważne ostrzeżenie, którego jeśli nie uwzględni, to istotnie może stać się początkiem jej końca.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Zgadzam się z Marianem – ja też żadnego „sukcesu” nie zauważyłam, poza może tym, że i tak dostali niezły wynik, a powinni byli zniknąć w niebycie, jak LSD.
    I kto to jest Jarosław Wałęsa, oprócz tego, że syn Lecha? Wydmuszka – celebryta polityczny, który widocznie, jak rodzice, do niczego się nie nadaje, to poszedł do polityki.

  2. „Wiele wskazuje na to, że partia, która rządziła Polska przez ostatnie 8 lat, po czym z hukiem przegrała ostatnie wybory, zostawiając za sobą sukcesy […]” Ciekawe jakie? Proszę wymienić chociaż trzy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Kaczyński: z Unii nie wyjdziemy, TVN będziemy dociskać

Kiedy w PiS zaczyna panować zamieszanie co do dalszych planów, na ratunek przybywa niezawo…