Pełniąca obowiązki prezeski ZUS Elżbieta Łopacińska po trzech miesiącach pracy otrzymała 30 tysięcy premii – podaje „Fakt”.

pl.wikipedia.org/wiki/Zakład_Ubezpieczeń_Społecznych
pl.wikipedia.org/wiki/Zakład_Ubezpieczeń_Społecznych

Według oficjalnych informacji powodem do przyznania nagrody była między innymi „sprawna waloryzacja emerytur i rent”: Rada Nadzorcza ZUS pozytywnie zaopiniowała sprawozdanie z działalności Zakładu za ubiegły rok. Jak wynika z informacji ZUS – w 2014 r. zaoszczędzono ponad 290 mln zł.

– Długo debatowaliśmy na ten temat. Z czteroosobowego zarządu, zdecydowaliśmy się ją przyznać właśnie pani Elżbiecie Łopacińskiej. To za ponadstandardowe wykonywanie swoich zadań – mówi „Faktowi” Jeremi Mordasewicz, członek Rady Nadzorczej. Do tego dochodzi 20 tysięczna pensja co miesiąc. Jak tłumaczył „ekonomiczny ekspert”, prezes ZUS zarabia za mało. – W porównaniu z szefami OFE, na których spoczywa o wiele mniejsza odpowiedzialność, zarobki szefa ZUS są zbyt niskie. Dla porównania, członek zarządu OFE zarabia średnio ok. 50 tys. zł miesięcznie – mówi.

Przypomnijmy wobec tego: średnia pensja w Polsce wynosi niewiele ponad 4 tysiące brutto. 66 proc. Polek i Polaków zarabia poniżej tej sumy. Dużo lepiej oddające realia statystyki Główny Urząd Statystyczny publikuje, niestety, co dwa lata. Z opublikowanego w październiku 2012 r. opracowania „Struktura wynagrodzeń według zawodów w październiku 2012 r.” najczęstsze wynagrodzenie wynosiło 2189,11 zł brutto czyli 1591 zł netto.

Premia pani prezes wynosi więcej niż roczne najczęstsze wynagrodzenie mieszkańców Polski.

Elżbieta Łopacińska nie pierwszy raz pełni obowiązki prezesa ZUS. Od 9 września do 1 października 2009 r. również obejmowała to stanowisko.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Katolickie ścierwa !! Ja po 40 latach pracy i oddawaniu składek na te padliny w ZUS zarabiam 1800 złotych do RĘKI !!! A to POjebane katolickie bydło okrada mnie !!! PRECZ !!Rozstrzelać ich !! Stać mnie na jeden magazynek do kałacha !! Kto zrobi z tym porządek !!!

  2. Ręce opadają. Potrzeba dyktatora Stalina albo Hitlera. Wstań Stalinie skórwysynie !!zrób w ZUSie porządek !! do 3go pokolenia !!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Druzgocący dla rządu raport NIK o walce z pandemią

NIK opublikowała raport z kontroli działań państwa polskiego w walce z pandemią COVID-19. …