Jeszcze wczoraj nagłówki gazet i portali mówiły: „Marsz Równości. Bez ekscesów”. A jednak – okazuje się, że tęczowa flaga z białym orłem tak bardzo ugodziła miłość do ojczyzny świadków pochodu, że złożono doniesienie do częstochowskiej policji. W sprawę włączył się potem sam Joachim Brudziński, zapowiadając dalsze kroki.

Szef MSW poinformował, że wkrótce złożone będzie zawiadomienie do prokuratury – w sprawie znieważenia i profanacji symboli narodowych.

Podkom. Marta Ladowska, rzeczniczka częstochowskiej policji potwierdziła, że rzeczywiście do tamtejszej komendy wpłynęło już zawiadomienie prawdopodobnie od uczestnika 27. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja, która odbyła się na Jasnej Górze w tym samym czasie. Uczestnicy kontrmanifestacji do Marszu Równości kładli się na ziemi, uniemożliwiając przejście parady. Musiała interweniować policja, kilka osób dostało też mandaty za używanie wulgarnych słów.

– Będziemy teraz skrupulatnie wyjaśniać wszystkie te wątki, analizować zgromadzony materiał dowodowy. Priorytetem dla policji było zapewnienie bezpieczeństwa, niedopuszczenie do konfrontacji obu grup i to się udało – powiedziała rzeczniczka.

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…