Od 18 stycznia 2021 dzieci mają wrócić do szkół w trybie nauczania stacjonarnego i hybrydowego- zadeklarował wiceszef resortu nauki Wojciech Murdzek podczas konferencji prasowej w Wałbrzychu.

Ministerstwo Edukacji Narodowej planuje powrót uczniów do szkół po feriach zimowych, które w tym roku odbędą się w jednym terminie dla wszystkich województw. Propozycja zorganizowania ferii dla wszystkich w tym samym czasie od początku budziła duże kontrowersje. Miejscowości słynne z turystyki zimowej w sezonie pękają w szwach a w tym roku ciężko przewidzieć jak rozłoży się natężenie ruchu turystycznego pomimo zakazu wynajmu hoteli i kwater. Są głosy, że tłok na stokach narciarskich może przynieść dodatkowe zagrożenie epidemiczne i wzrost zakażeń, co może się przełożyć na dodatkowe opóźnienia w powrocie dzieci do nauki stacjonarnej.

Powrót dzieci do szkół planowany jest stopniowo, od 18 stycznia 2021, zaczynając od najmłodszych dzieci z klas I-IV. W drugiej kolejności mają wrócić klasy VIII i maturzyści. O pozostałych rocznikach nic jeszcze nie wiadomo. Decyzje co do matur ustnych również nie zostały jeszcze podjęte, nauczyciele i uczniowie nadal nie wiedzą, czy i w jakiej formie egzaminy się odbędą.

Podczas poniedziałkowej konferencji w Wałbrzychu Wojciech Murdzek podniósł problem społecznych i psychicznych konsekwencji nauki zdalnej. Wiele dzieci źle znosi domową izolację, dlatego ten czynnik również będzie brany pod uwagę oprócz praktycznych kwestii związanych z nauczaniem stacjonarnym i hybrydowym w drugim półroczu, mówił Murdzek.

Konferencja z nauczycielami i dyrektorami szkół w Wałbrzychu nie przyniosła rewolucyjnych informacji. Nadal jest wiele niewiadomych i mało konkretnych rozwiązań. Ministerstwo Edukacji w opieszały sposób zajmuje się szkołami podstawowymi i liceami ogólnokształcącymi, cała swoją uwagę skupiając na walce ideologicznej (np. Pakiet wolnościowy dla uczelni wyższych).

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…