Niedawno opinii publicznej przypomniana została sprawa PiS-owca, który torturował żonę. Prokuratura okazała się dla niego nadzwyczaj łaskawa. Za lata piekła zafundowanego małżonce zażądała jedynie 30 godzin prac społecznych. Teraz zarzuty usłyszał polityk Platformy Obywatelskiej z miejscowości Brzeg, niedaleko Opola.

Jacek N. został zatrzymany w piątek, 2 sierpnia. 37-letni mężczyzna został przewieziony do policyjnej izby zatrzymań po tym jak funkcjonariusze zostali wezwani ze względu na domową awanturę.

– Politykowi Platformy Obywatelskiej, który został zatrzymany w piątek wieczorem, przedstawiono zarzut psychicznego znęcania się nad rodziną – poinformował Stanisław Bar z Prokuratury Okręgowej w Opolu; jego słowa cytuje za Polską Agencją Prasową portal RMF24.

Pod nadzorem policji N. spędził całą noc. Po tym jak prokurator przedstawił mu zarzuty został on zwolniony, nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych; śledztwo prowadzone jest z urzędu. Wielu obawia się, że jego małżonka może znów paść ofiarą przemocy, gdyż zarzut dotyczy nie jednorazowego brutalnego incydentu, lecz aż dwóch lat. Zgodnie z Kodeksem karnym, za taki czyn grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Jacek N. jest szefem brzeskich struktur Platformy Obywatelskiej, przewodniczącym rady miasta Brzeg i zastępcą dyrektora departamentu w opolskim urzędzie marszałkowskim. Jacek N. miał być kandydatem KO w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Dziennikarze uzyskali komentarz od Szymona Ogłazy, również polityka PO, który zasiada w regionalnych władzach tej partii i pełni funkcję członka zarządu województwa. Ogłaza powiedział Polskiej Agnecji Prasowej, że „w przypadku oficjalnego potwierdzenia informacji, wobec Jacka N. zostaną wyciągnięte konsekwencje przewidziane przez prawo i statut partii”.

Tymczasem Radio ZET podało, iż „Jacek N. został wykluczony z Platformy Obywatelskiej. O wyrzucenie Jacka N. wnioskował lider partii Grzegorz Schetyna”.

paypal

Zobacz także

W Gdańsku uczczono bohaterów II wojny światowej poległych na froncie wschodnim

Pomimo szalejącej antykomunistycznej histerii na Pomorzu udało się uczcić wysiłek wojenny …