Dwie gimnazjalistki ze Środy Śląskiej, które znęcały się nad jeżem, zostały skazane przez sąd rodzinny. Czekają je prace społeczne, trening radzenia sobie z agresją, a także dozór kuratora.

fot. wikimedia commons

Ta sprawa obiła się głośnym echem w całej Polsce i wstrząsnęła internautami. Dwie 15-latki, które znęcały się nad zwierzęciem, a potem wrzuciły bestialski film na Snapchata, będą musiały przez 3 miesiące pracować nieodpłatnie na rzecz Ekostraży (15 godzin w miesiącu). Sąd skierował je również na trening zastępowania agresji. Zostały objęte dozorem kuratora rodzinnego.

– Zrobimy wszystko, żeby te prace były wykonywane na rzecz jeży – powiedziała Anna Chrobot, adwokat z Ekostraży we Wrocławiu. Posiedzenie sądu odbyło się za zamkniętymi drzwiami. Ponieważ sprawczynie nie mają jeszcze ukończonych 17 lat, nie mogą odpowiadać za swój czyn jak osoby dorosłe. Po tzw. małej nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, za znęcanie ze szczególnym okrucieństwem groziłyby im nawet 3 lata bezwzględnego więzienia.

Drastyczny film ukazał się w sieci 13 czerwca przed północą. Następnego dnia Ekostraż już zawiadomiła policję o popełnieniu przestępstwa. Tożsamość gimnazjalistek ustalono bardzo szybko. Internet zareagował oburzeniem na orzeczenie sądu – kara wydaje się łagodna, jednak sąd postawił na jej wymiar resocjalizacyjny.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. I tak to rozpieszczone gówniarstwo zamiast odpowiadać za bandytyzm wykpi się udając, że coś robi dla zwierzątek.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Ustawa o stażach absolwenckich– współczesne niewolnictwo

Trudno sobie wyobrazić, że w środku Europy jest kraj, sankcjonujący mocą prawnych rozwiąza…