Muzułmańska społeczność Poznania już w najbliższą niedzielę przemaszeruje ulicami miasta w proteście przeciwko terroryzmowi Państwa Islamskiego. Miejscowym nacjonalistom się to nie podoba. Chcą widzieć w wyznawcach Allacha wyłącznie terrorystów. Dlatego próbują zastraszyć organizatorów manifestacji.

facebook.com/MCKO.Poznan
facebook.com/MCKO.Poznan

Im głośniej i wyraźniej poznańscy muzułmanie potępiają przemoc i terror, tym bardziej nienawidzą ich członkowie grup nacjonalistycznych i rasistowskich. Przekonał się o tym Youseff Chadid – imam z centrum kultury muzułmańskiej, pomysłodawca niedzielnej demonstracji. W ostatnią sobotę duchowny po raz kolejny otrzymał groźby. „Witajcie islamskie pojebusy, nie chcemy was tu i waszych zawszonych meczetów. Wypierdalać z naszego kraju. Jesteście najgorszym ścierwem, nienawidzimy was i waszej pojebanej religii. (…) Niedługo podpalimy ten wasz jebany meczet” – pisał anonimowy stalker.

Nacjonaliści poczuli się zagubieni, kiedy w ubiegłym tygodniu lokalne media ogłosiły, że ulicami Poznania przejdzie demonstracja wyznawców islamu, którzy stanowczo odcinają się od dżihadyzmu. Takie wydarzenie podważa spójność ksenofobicznej opowieści, którą serwują społeczeństwu. – To ludzie, którzy od dawna starają się hamować naszą działalność, wzywają do nienawiści wobec muzułmanów. Sprzeciwiamy się terroryzmowi, ale także rasizmowi. Ci ludzie muszą zrozumieć, że nie jesteśmy ludźmi drugiej kategorii, a wolność wyznania gwarantuje nam konstytucja. Żyjemy w Polsce od dawna, jesteśmy zintegrowani – tłumaczy imam Youseff.

Członkowie miejscowego ONR chcą zorganizować tego samego dnia swoją pikietę pod hasłem „Nie nasza wojna, nie nasza kultura, nie nasi imigranci”. Akcja jest reklamowana plakatami przedstawiającymi bomby spadające na meczet. Dokładnie w tym samym czasie ktoś grozi imamowi spaleniem jego ośrodka. Czy ktoś jeszcze ma wątpliwości, że co do tego, że skrajna prawica jest  zagrożeniem dla bezpieczeństwa obywateli?

Demonstracja poznańskich muzułmanów przeciwko terroryzmowi rozpocznie się w niedzielę 29 listopada o godz. 14:00 na Placu Wolności. Organizatorzy liczą na obecność prezydenta miasta Jacka Jaśkowiaka.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Muzułmanie przeciwko rasizmowi i terroryzmowi to jak Hitler przeciwko wojnie i dyskryminacji Żydów.

  2. Mieszkałam za granicą kilka lat, poznałam islam i muzułmanów i wiem jaki błąd popełnia Jaskiewicz. Brawo ONR. Jaskiewicz do dymisji i pod odpowiedzialnosc karną.
    Muzułmanie kłamią, islam nie jest pokojowy, oni po prostu rozbrajaja nas żeby sie tu dostać, dzięki takim ludziom bez rozumu jak Jaskiewicz który otwiera furtkę dla muzułmanów. Jedynym sposobem na uniknięcie porazki jaka sa ci ludzie z pochodenia arabskiego zwłąszcza muzułmanie jest zmknac im wjazd do Polski całkowicie. Na nich nie ma innej rady.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Rząd Mateusza Morawieckiego – gra w politykę

Prawo i Sprawiedliwość pokazało, jak rozumie i jak potrafi wykorzystywać reguły gry polity…