W internecie furorę robi filmik, jak znany logik i filozof, prof. Bogusław Wolniewicz sprowadza do parteru dziennikarkę Ewę Stankiewicz, wyznawczynię religii smoleńskiej w skrajnej, katastroficznej formie. Wzburzony jej, delikatnie rzecz ujmując, żelaznym uporem, ocierającym się o fanatyzm wobec racjonalnych argumentów, prof. Wolniewicz wychodzi ze studia. Cały filmik trwa niewiele ponad 6 minut. Polski internet oszalał ze szczęścia. Prof. Wolniewicz jest komplementowany na wszelkie sposoby: „masakruje dziennikarkę”, „przerywa dezinformacyjny program”, „brawo Panie Profesorze!”, „przywrócił mi Pan wiarę w naukę polską” i różne takie.

W zamian mogę przytoczyć inne cytaty. „Zatapiać!” (w odpowiedzi na pytanie, co robić z łodziami pełnymi uchodźców), „ksenofobia to jest odróżnianie swoich od obcych”, „transplantologia to ślepa uliczka w medycynie. To jest żerowanie na trupach i dla tego faktu nie ma usprawiedliwienia”, „Natomiast nie pojmuję, jak w reprezentacji narodowej Polski może występować, no, nie-Polak! (…) Wynajęli Murzyna, żeby im strzelał bramki! To jest sport?”, „cywilizację Zachodu toczy od wewnątrz rak lewactwa: ci nieproszeni naprawiacze świata, występujący dzisiaj pod sztandarem tęczowym, oraz te miliony opętane manią „równości” – przedstawianej jako „sprawiedliwość społeczna”, a napędzanej zwyczajnie zawiścią. Multi-kulti to tylko jedna z metastaz tego raka”.

To też pan profesor Wolniewicz. Oczywiście, cytaty wydłubywałem stronniczo z całej masy rzeczy bez wątpienia słusznych, które kiedykolwiek powiedział ten uczony. Problem tylko w tym, że niektóre zdania tak doszczętnie i ostatecznie kompromitują człowieka, który je wypowiada, że nie da się go wyciągnąć z dołu, który sam pod sobą wygrzebał.

Oto dowód, że Polska jest ciężko chorym krajem, jeżeli potrafi wywołać euforię w ludziach człowiek, który nie daje się przekonać fanatycznej, skrajnie nieracjonalnej dziennikarce i robi to, co zazwyczaj czynią ludzie widzący, że rozum nie ma czego szukać w zwarciu z kimś ogarniętym obsesją – wychodzi. Jednocześnie ten sam człowiek jeszcze całkiem niedawno wypowiadał zbrodnicze bzdury, które stawiają go poza społecznością ludzi przyzwoitych. Jak bardzo brakuje nam zdolności pamiętania, łączenia podstawowych faktów i wyciągania z nich wniosków, jeżeli teraz bijemy czołem przed kimś, kto wzywał do masowych zabójstw.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Filozof, logik i na dokładkę profesor.
  na wykładach też używa pojęć w znaczeniach, które sam im nadał i wymaga tego od studentów na egzaminach?

 2. Myśle że do prowadzenia jakiejkolwiek dyskusji trzeba na w końcu ustalić i zdefiniować podstawowe pojęcia. Przydałoby się w wyraźny sposób oddzielić lewicę propracowniczą, społeczną zajmującą się sprawami pracowniczymi , wyzyskiem robotników, pracą i podziałem dóbr wynikających z tej pracy od „lewicy” zajmującej się ochroną praw środowisk LGBT, zapraszaniem i udzielaniem pomocy uchodźcom , walką z hodowlą zwierząt futerkowych itp. sprawami które dla mnie , zwykłego robotnika są doprawdy nawet nie drugo a trzecio czy czwartorzędne. „Lewica” nawołuje do przyjmowania migrantów z krajów arabskich a dla mnie ci migranci są konkurencją która może mnie pozbawić środków do i tak już mizernego życia . Macie na to jakąś sensowną odpowiedź ? Może więc wstawicie się za nami , polskimi robotnikami u np pani Angeli Merkel która podziela wasze wartości a środki na ich realizację pozyskuje z ekonomicznego , kolonialnego wyzysku krajów leżących na wschód od Niemiec.

  1. To że raz organizacja gejowska protestowała w obronie brytyjskiej kopalni oznacza już że w ramach solidarności robotnicy muszą wspierać wszystkich gejów na całym świecie? Śmieszne. Ale kontekst warty zauważenia. Rok 1984(!) brytyjska premier Margaret Thatcher wspiera strajki polskich robotników z Solidarności jednocześnie brutalnie pacyfikując brytyjskie kopalnie. Też śmieszne.

  2. Andy
   To prawica non stop robi zamieszanie bo kto nie jest z Pis jest komuchem, nawet antysocjalistyczni liberalni kapitaliści, bo bronią banki przeciw Pis. Czyli nawet całkowite zaprzeczenie socjalizmu w oczach Pis będzie komuchem bo nie wspiera Pis.
   W każdym będź razie ty jesteś komuchem, a lewica obecna raczej demokratyczno_socjalistyczna, a tym samym szanuje różnorodność ludzką i czy krzywdzony górnik czy homek to też człowiek potrzebujący, czyli tam gdzie się dzieje krzywda, bo demokratyczna znaczy różnorodność, a socjalistyczność_pochylanie się nad wykluczonymi, deptanymi, niesprawiedliwie traktowanymi. A ty będąc komuchem wykluczysz demokratyczność i zastępujesz autorytaryzmem bo ma być jednorodny, podobny tłumek szarych ludzi któremu ma manna lecieć z nieba, bo ty prostak a komunizm takich idealizował i ta wrażliwość jest jeszcze z poprzednich wieków, jest ogroniczona do robotników i chłopów wtenczas niesprawiedliwie traktowanych. Tak więc zapisz się do Pis bo oni są komuchami, też wukluczają autorytarnie i też program ujmuje tych o ograniczonym poczuciu wrażliwości, czyli głównie ludzi i głównie tych co nie radzą sobie w wolności czyli takich z polski B.

  3. @głąb Znowu zacząłeś dzień od walenia się pałą po własnej głowie. I znowu nie pomogło. Musisz zrozumieć że uporczywe popełnianie tego samego błędu nigdy nie doprowadzi do poprawy.

  4. Andy
   Wyjaśniłem że jesteś komuchem. Na zachodzie socjalizm przez postmodernizm został poprawiony, bo to można poprawić, a tu jest jeszcze ten typ socjalizmu autoratyrnego, plemiennego, kolektywnego i dlatego wielu pisowcu by się pod tym podpisało gdyby nie ta demokratyczność=różnorodność. Ta różnica ogromnie dużo zmienia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Media wolne od przyzwoitości

TVN, przedstawiany jako wzór „rzetelności dziennikarskiej”, po raz kolejny pokazał swoje p…