Szef MSWiA zapowiedział podwyżki dla policjantów z oddziałów prewencji od stycznia 2021 r. ze względu na szczególne trudności w wykonywaniu pracy podczas pandemii. Czy to na pewno najpilniejsze państwowe wydatki w tym czasie?

„Dodatek w wysokości 500 zł będzie przysługiwał funkcjonariuszom pełniącym służbę na stanowisku etatowym w oddziale prewencji Policji lub samodzielnym pododdziale prewencji Policji. – Ich służba jest szczególnie trudna w czasie pandemii i wymaga realizacji dodatkowych zadań. Ten dodatek jest wyrazem uznania dla ich zaangażowania w niejednokrotnie wielogodzinną służbę, wymagającą dużego poświęcenia – podkreślił minister Mariusz Kamiński.”- czytamy na stronie polskiej policji.

„1 608 zł – tyle na rękę dostanie świeżo upieczony policjant. Ale jego zarobki – wraz ze wzrostem doświadczenia – urosną potem do średnio 4,4 tys. zł, wynika z danych KGP przekazanych przez dziennik.pl. (…) W marcu tego roku policjanci dostali podwyżki – te w zależności od grupy zaszeregowania wynosiły od 200 do 254 zł brutto.”- czytamy na stronie zwnszzp-katowice.pl. Od stycznia 2021 policjanci z prewencji i oddziałów antyterrorystycznych dostaną kolejne podwyżki minimum wysokości 500 zł w górę, nawet do 1500 zł.

Z jakimi dodatkowymi problemami i trudnościami spotyka się policja podczas służby, na podstawie których dostaną podwyżki? Osoba pełniąca telefoniczny dyżur rzecznika prasowego policji 11 listopada 2020 r. nie dysponuje informacjami na temat liczby zatrzymań i interwencji, które miały miejsce podczas ostatnich tygodni, ani nie potrafi powiedzieć, jak pandemia wpłynęła na pracę oddziałów prewencji.

W ciągu ostatnich tygodni w całej Polsce odbywały się demonstracje przeciwko wyrokowi TK, które przerodziły się w marsze antyrządowe. Czy obecna sytuacja polityczna wymaga od policji nowych obowiązków i więcej wysiłku w pacyfikowaniu pokojowych manifestacji? Brak danych.

Na jakiej podstawie minister Mariusz Kamiński zbudował swoją opinię o konieczności podwyżki akurat teraz, kiedy trwa walka z pandemią? Brak danych.

Czy obiecane przez rząd 500 zł wpłynie na większą gorliwość pełnienia służby przez oddziały prewencji? Zobaczymy.

patronite
Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…