Share Button

Przez Londyn przeszła niewielka, kilkudziesięcioosobowa demonstracja neonazistów, wśród których istotną rolę odgrywali przedstawiciele brytyjskiej sekcji Narodowego Odrodzenia Polski.


1604804_743225012361980_544490912_nDuża część demonstrantów, z których znaczną większość stanowili mężczyźni, była zamaskowana. Wykrzykiwali głównie antysemickie i rasistowskie hasła. W kontrze do ich poglądów zebrała się grupa ok. 200-300 mieszkańców i mieszkanek Londynu.

Na pochodzie neonazistów obecni byli przedstawiciele Narodowego Odrodzenia Polski, jednej z najbardziej radykalnych skrajnie prawicowych grup, działających w Polsce i, jak widać, za granicą. Londyńska grupa NOP to prawdopodobnie po prostu polscy migranci, którzy do Wielkiej Brytanii wyjechali za chlebem. Jest to o tyle zabawne, że brytyjskie ruchy radykalnie prawicowe sprzeciwiają się napływowi obcokrajowców ze wszystkich krajów, również z Polski. Tego samego zdania są zresztą działacze Odrodzenia, którzy używają hasła „Stop migracji i multikulti”.

NOP znany jest zresztą z nawiązywania zadziwiających jak na „patriotów” relacji międzynarodowych – utrzymuje kontakty z ukraińską Swabodą czy Prawym Sektorem, a także z niemieckim neonazistowskim NPD – wszystkie grupy otwarcie wzywają do nienawiści wobec m.in. Polaków. Ukraińscy nacjonaliści traktują jak bohaterów narodowych żołnierzy UPA, odpowiedzialnych za rzeź wołyńską, a NPD kilka lat temu prowadziło akcję „Zatrzymać polską zarazę”.

Share Button

1 komentarz

  1. wacek napisał:

    Wg ich logiki zło to wszyscy na lewo od nich i inne rasy niż biała. Oni uważają, że jak pogonią tych innych to się sami ze sobą dogadają i ułożą dobrosąsiedzkie warunki. W ich idealnym świecie nie będzie problemu emigracji Polaków do Anglii bo w Wielkiej Polsce nikt nie będzie musiał emigrować. Zadowoleni będą i naziole polscy i angielscy. Tylko nie wiem jak oni to pogodzą z wolnym rynkiem i globalizacją. Anglia np. marzy o „splendid isolation”, ale jednocześnie jej City działa globalnie i dzięki temu zarabia krocie.

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*