33-letni obywatel RP zasiadł dziś rano na ławie oskarżonych w walijskiej miejscowości Haverfordwest. Podczas rozprawy Łukasz P. przeciął sobie szyję ostrym przedmiotem. Trafił do szpitala. Wyrok nie został ogłoszony.
Patriotycznie usposobieni przedstawiciele polskiej mniejszości w Wielkiej Brytanii uwielbiają podkreślać, że w przeciwieństwie do imigrantów z krajów islamskich, przestrzegają zasad współżycia społecznego, ze szczególnym uwzględnieniem szacunku do kobiet. Przypadek Łukasza P. pokazuje, że pomiędzy deklaracjami, a realnością jest jednak spora różnica.
A man has slit his throat while standing in the dock at a magistrates court in Wales https://t.co/Mmt8nl8Hno
— BBC Breaking News (@BBCBreaking) January 11, 2017
Polak został postawiony w stan oskarżenia na w związku z doniesieniem pracownicy jednego z supermarketów. Kobieta zgłosiła się na policję ostatniego dnia października ubiegłego roku. Zeznała, że Łukasz P., który odwiedził sklep, w którym pracowała jako klient, chwycił ją za nadgarstki, tak aby nie mogła się bronić, po czym zaczął całować w usta i po twarzy oraz obmacywać po całym ciele. Incydent został zarejestrowany przez system monitorujący.
UPDATED: Sex assault defendant 'cuts his own throat’ in court dock https://t.co/purCYNOXb2 pic.twitter.com/zhIYkeqLH7
— Western Telegraph (@WTelegraph) January 11, 2017
Dziś rano w Haverfordwest Magistrates’ Court miał zapaść wyrok w sprawie polskiego molestatora. Wcześniej Łukasz P. przyznał się do winy. Tuż przed ogłoszeniem werdyktu Polak poprosił o możliwość wyjścia do toalety. Po powrocie krzyknął coś niezrozumiale, po czym wyciągnął ostry przedmiot i przeciął nim sobie skórę na szyi. Zanim przyjechało pogotowie, P. zdążył stracić wiele krwi. Został przewieziony do miejscowego szpitala, gdzie przebywa na oddziale intensywnej terapii. Jego sprawa została tymczasowo zawieszona.
Polacy są najbardziej kryminogenną mniejszością narodową na Wyspach Brytyjskich. Obecnie w zakładach karnych w Anglii, Irlandii Północnej, Szkocji i Walii odbywa wyroki niemal 10 tys. obcokrajowców. Wśród nich obywatele Unii Europejskiej stanowią 4,2 tys. Naszych rodaków jest w tej grupie najwięcej – aż 983 osoby.