Wysoki rangą oficer policji został zatrzymany w Rzeszowie przez funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Według mediów ma to związek z toczącym się śledztwem w sprawie przymuszania kobiet do prostytucji w kilku podkarpackich miastach.

Proceder handlu ludźmi i stręczycielstwa na szeroką skalę jako pierwszy zaobserwował Szamir Tomkowicz, działacz anarchistyczny i współzałożyciel wspólnoty Uniwersytet-Komuna-Anarkia. – Wszystko zaczęło się ok. 10 lat temu, od burdelu „Babilon” w Krośnie. Były jakieś przecieki o handlu amfetaminą, i o Ukrainkach zmuszanych do prostytucji. Ponoć często bywali tam policjanci – mówi aktywista w rozmowie ze Strajk.eu. Tomkowicz przyznaje, że wraz z nieżyjącym już kolegą próbował pokojowymi metodami walczyć z procederem. – Oplakatowałem całe miasto informacjami o zmuszaniu Ukrainek do prostytucji. Potem służby aresztowały część gangsterów, lecz większość im się wymknęła. Jako agent wkręciłem się w środowisko neofaszystów-stręczycieli, którzy przyznali się do współpracy z policją – wyznaje anarchista.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Nie było obrazy uczuć religijnych. Aktywistki od Matki Boskiej Tęczowej niewinne

Dziś rano sąd w Płocku orzekł, że trzy aktywistki nie złamały prawa. Wizerunek Matki Boski…