Wykraczającą poza ramy wyobrażeń o stróżach prawa wrażliwość zaprezentował jeden z warszawskich policjantów. Dzięki jego błyskawicznej reakcji, samochód, który prowadził nie zabił ptaka, który nagle pojawił się na jezdni.

Mamy dopiero drugą połowę stycznia, a już pojawił się pierwszy kandydat na policjanta roku. Do niecodziennego zdarzenia doszło pod wiaduktem ulicy Słomińskiego, w miejscu gdzie ulica Jana Jeziorańskiego przechodzi w Zakroczymską, a Żoliborz graniczy ze Śródmieściem. Prowadzący nieoznakowane BMW funkcjonariusza zauważywszy, że na jezdni wylądował gołąb, wcisnął hamulec. Doszło do zderzenia z ptakiem, jednak dzięki temu że auto zwolniło, siła kolizji nie zabiła zwierzaka. Gołąb przeżył, a obecnie, z drobnymi obrażeniami znajduje się pod opieką ekopatrolu.

Nagłe hamowanie spowodowało, że w radiowóz zderzył się z jadącym z tyłu osobowym fordem. Dwóch policjantów zostało lekko rannych. Obaj trafili do szpitala, gdzie została im udzielona pomoc.

Nie wiadomo czy policjant otrzyma nagrodę za okazanie wrażliwości wobec mniejszej istoty, ale w pierwszych komentarzach pod publikacjami na ten temat pojawiły się sugestie, że funkcjonariusza powinny wyróżnić organizacje walczące o prawa i podmiotowe traktowanie zwierząt.

Nie jest to pierwszy przypadek, gdy policjanci okazali gołębie serce dla gołębia. W lipcu ubiegłego roku komenda policji w Inowrocławiu otrzymała zgłoszenie od mieszkańców, którzy zauważyli, że w stojącym na słońcu rozgrzanym samochodzie znajduje się ledwo żywy ptak. Policjanci podjęli szybką decyzję o wybiciu w pojeździe szyby. Świadkowie zdarzenia napoili gołębia, a za sprawą funkcjonariuszy ptak niezwłocznie trafił do weterynarza. Podczas mierzenia mu temperatury zabrakło skali na termometrze. Gołąb przebywał przez kilka dni na leczeniu ambulatoryjnym, jednak ostatecznie ostatecznie wyzdrowiał.

paypal

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Gołębie to szczury ze skrzydłami. Policjant powinien być obciążony kosztami naprawy lub zakupu radiowozu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Niewygodny przeciwnik Kaczyńskiego – Marian Banaś odkrywa karty

Zdania z ust Mariana Banasia, szefa NIK, jakie padły podczas rozmowy w programie radiowym,…