Share Button

Do Federacji Stowarzyszeń na rzecz Łowiectwa i Ochrony Unii Europejskiej (FACE) wpłynęła skarga od polskich myśliwych. Międzynarodowa organizacja, mająca w nazwie „ochronę” zareagowała wyrazami solidarności i  skrytykowała zmiany w polskim prawie łowieckim.

FACE wydało oświadczenie, iż jest „zaniepokojone” większym nadzorem ministerstwa środowiska nad PZŁ, zakazem uczestnictwa niepełnoletnich w polowaniach i brakiem kar za umyślne przeszkadzanie w zabijaniu zwierząt.

Organizacja powołuje się na Konwencję Praw Człowieka i Podstawowych Wolności, artykuł 2 i apeluje o przestrzeganie zapisanej w niej wolności rodziców do wychowywania dziecka w zgodzie z własnymi wartościami. Apeluje również do polskiego prezydenta Andrzeja Dudy o weto.

Myśliwi mają jeszcze cień nadziei na to, że w najbliższych dniach (21-23 marca) Sejm, który będzie zajmował się prawem łowieckim, nie zgodzi się na kolejną bolesną dla nich poprawkę, przegłosowaną przez Senat: o okresowych badaniach.

Wyciekły skany z zamkniętej grupy, na której Diana Piotrowska, która już tydzień temu szumnie zapowiadała, iż złoży rezygnację z pełnionej funkcji rzeczniczki PZŁ (ale najwyraźniej zmieniła zdanie) namawiała, aby myśliwi nie poddawali się i walczyli nawet w Trybunale Konstytucyjnym i Strasburgu, jeśli będzie trzeba. Prócz tego zachęcała do tego, by lobby zadbało o PR: ze swoim przekazem weszli do szkół, szpitali, domów pomocy społecznej. „Społeczeństwo musi poczuć, że jesteśmy z nim, a nie przeciwko nim” (pisownia oryginalna). Mają też zawsze w odwodzie prezydenta Dudę. A także europejskie lobby morderców zwierząt.

print screen/oryginał – oko.press

Konsultant Krajowy Medycyny Pracy dr Paweł Wdówik poparł postulat ponownego włączenia do sejmowego głosowania kwestii badań dla posiadaczy broni myśliwskiej: „Badania powinny być przeprowadzane okresowo, ponieważ pogorszenie stanu zdrowia mogące mieć wpływ na bezpieczeństwo posługiwania się bronią wynika z procesów starzenia”.

To nie jest dobry czas dla myśliwych.

Share Button

1 komentarz

  1. Nikt napisał:

    Kali ukraść krowa…

Zostaw odpowiedź

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*