Swastyka i gwiazda Dawida pojawiły się na witrynie wegańskiego baru Vegan Burgers w trójmiejskim Wrzeszczu. Lokal był już wcześniej celem ataków skrajnej prawicy. Agresywni bojówkarze twierdzą, że kuchnia bezmięsna jest lewacka i w związku z tym należy ją zwalczać.

facebook.com/vbgdansk
facebook.com/vbgdansk

Bar przy ulicy Jasionowej jest jednym z najpopularniejszych punktów gastronomicznych na mapie dzielnicy. W ciągu nieco ponad roku działalności zyskał sporą popularność jako pierwsza wegańska knajpa w okolicy. Nie wszystkim jednak podoba się propagowanie szacunku do zwierząt i zdrowej diety. Nacjonalistyczne bojówki od pewnego czasu starają się zastraszyć właściciela i personel. Ostatni akt bezpośredniej agresji miał miejsce w Haloween, kiedy do baru wtargnęło dwóch bandytów.

– Odgrażali się, że do tej pory tolerowali nas, ale to się już skończyło. Stwierdzili, że mamy dwa tygodnie, żeby się wynieść, a później knajpa pójdzie z dymem. Twierdzili, że nie podoba im się, że podajemy dania bez mięsa, bo to „lewackie”. W pewnym momencie wzięli z lady butelki z napojami, nie chcieli za nie płacić, nie posłuchali też próśb o ich odłożenie. Zamiast tego rozbili je o szybę – relacjonuje portalowi Trojmiasto.pl jeden z pracowników. Napastników spacyfikował przybyły na miejsce patrol policji. Patriotyczni chuligani zostali zatrzymani. – Właściciel lokalu nie zdecydował się jednak złożyć zawiadomienia. Określił całe zdarzenie jako „incydent”. Niemniej obu mężczyzn spisano, a jednego z nich, który nawet po przyjeździe policji zachowywał się agresywnie, odwieziono do izby wytrzeźwień – wyjaśnia Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Kilka dni później na witrynie ktoś namalował nazistowski symbol i gwiazdę Dawida. Sprawcy chcieli zapewne zasugerować, że weganie prędzej czy później podzielą los ofiar Holocaustu. Po tym incydencie właściciele zamieścili post na Facebooku, w którym opisali ostatnie wydarzenia. Reakcja fanów przerosła ich oczekiwania.

[crp]

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. i pomyśleć, że kiedyś w trójmieście byli neonaziści wegetarianie i weganie.
  weganizm jest modą na „zdrowe” i „etyczne”. i nie jest ani etyczny, ani do końca zdrowy.

 2. Swoją drogą, śmieszni są ci skrajni prawicowcy od bojówek.
  Lubią prężyć muskuły, snuć marzenia o bohaterstwie i śmiać się przy tym z lewaków i przysłowiowych „pedałów w rurkach”, że tacy słabi i tchórzliwi – nie to co oni, dzielni (potencjalni) bohaterowie.
  A jak przyjdzie co do czego, to mamy „bohaterskie” i „odważne” pobicia w trzech na jednego, ataki na bary i inne zajęcia dla pospolitych opryszków.

 3. Czemu według redakcji ci bandyci byli patriotyczni?
  Z powyższego tekstu wynika, że byli skrajnie prawicowi.
  A napisy na ścianach były nazistowskie i antysemickie.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

W Ulm nie zamarznie już żaden bezdomny. Miasto zapewniło ogrzewane kapsuły

Na niezwykły pomysł wsparcia osób w kryzysie bezdomności wpadły władze niemieckiego miasta…