Polscy homofobiczni urzędnicy nie staną już na drodze do ślubnego kobierca Jakubowi Kwiecińskiemu i Dawidowi Myckowi.

Jakub i Dawid / Źródło: Facebook

Problem dla obu mężczyzn stwarzały polskie Urzędy Stanu Cywilnego. W Polsce nie można zawrzeć małżeństwa pomiędzy dwoma osobami tej samej płci, ale sabotaż USC okazał się skuteczny także zagranicą. Gdy para zdecydowała się wyjechać do Portugalii i pobrać się tam zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym państwie, polskie instytucje w dalszym ciągu stosowały wszelką możliwą obstrukcję. Najbardziej bodaj kuriozalnym i doprawdy niskim, małostkowym homofobicznym zagraniem była odmowa wydania Kwiecińskiemu i Myckowi zaświadczeń, iż obaj są stanu wolnego.

Aby zaświadczenie takie uzyskać, urzędnicy proszą o wypełnienie specjalnego kwestionariusza, w którym, zupełnie nie wiadomo w jakim celu, wskazać należy nazwisko osoby, z którą planuje się wstąpić w związek małżeński. Ze względu na to, że osoba ta była tej samej płci co wnioskodawca, Urząd Stanu Cywilnego nie zgodził się na wydanie zaświadczenia, tym samym blokując formalną drogę obu mężczyznom do małżeństwa w Portugalii.

Sprawa szybko trafiła do mediów i – jak to w Polsce w takich przypadkach bywa – rozgrzała tzw. opinię publiczną. Szczególnego wzmożenia doznali natychmiast patrioci i wszelkiej maści obsesyjni tożsamościowcy, których bezpieczeństwu seksualnemu i genderowej pewności siebie zagraża nawet publiczne wypowiedzenie słów takich jak „gej” czy „lesbijka”. W internecie obu mężczyzn chętnie wysyłano więc do komór gazowych i grożono im śmiercią.

Niestety, polski, można rzec, faszyzm kulturowy, trawersując specjalistów od zwalczania Potwora Gendera, odniósł tym razem efekt zupełnie odwrotny do zamierzonego. Tsunami brutalnego hejtu jaki wywołali polscy internauci przeciw Myckowi i Kwiecińskiemu zrobiło tak silne wrażenie na portugalskich urzędnikach, że zdecydowali oni, iż dokonają dla tych dwojga wyjątku, gdyż nie mogą ich narażać na tego rodzaju antyhumanitarne i uwłaczające godności ludzkiej okoliczności. Specjalnym postanowieniem administracyjnym zwolniono obu mężczyzna z obowiązku dostarczenia potwierdzeń z polskiego USC.

Jakub Kwieciński i Dawid Mycek wezma ślub na wyspie Madera.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Uchodźcy seksualni – brawo!!! – wreszcie ktoś powiedział wprost, o co chodzi w tych „związkach”. Mam w rodzinie osobę homoseksualną, widujemy się 2-3 do roku, za każdym razem z innym „partnerem”.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…