Zapłodniona komórka jajowa to już „dziecko poczęte”, za jego „nieumyślne zabójstwo” – czyli po prostu poronienie – grozić mają kobiecie nawet 3 lata więzienia. To nie Prima Aprilis – „obrońcy życia” szykują jedną z najostrzejszych ustaw antyaborcyjnych na świecie.

Ciąża jajowodowa, która - w przeciwieństwie do kobiet w ciąży, będzie objęta "ochroną życia"/wikimedia commonsJeśli projekt – który uzyskał już publiczne poparcie Jarosława Kaczyńskiego i Beaty Szydło, a także znanych ekspertów od kobiecych macic, czyli Konferencji Episkopatu Polski – wejdzie w życie, nielegalne stanie się nie tylko przerywanie ciąży, ale także prawdopodobnie zapłodnienie metodą in vitro, antykoncepcja awaryjna i spirale. Za „dziecko poczęte” uważać się bowiem będzie zapłodnioną komórkę jajową, nawet przed jej zagnieżdżeniem w ścianie macicy, który to moment z punktu widzenia medycyny jest początkiem ciąży. Za „umyślne zabójstwo prenatalne” czyli przerwanie ciąży, zarówno kobiecie jak i wszystkim osobom, które jej pomogą, grozić ma 5 lat pozbawienia wolności.

Usunięte mają być wszystkie dotychczasowe przyczyny, dla których ciąża mogła zostać przerwana zgodnie z prawem – rodzić będą musiały ofiary gwałtów (niezależnie od wieku, również te poniżej 15 roku życia) i kobiety, noszące płody z głębokimi wadami wrodzonymi, np. bez mózgów. Najbardziej szokuje jednak zapis, pozwalający na narażanie życia i zdrowia ciężarnej w imię „obrony dziecka poczętego”. W projekcie napisano wprost, że „aborcja nie może zostać w żadnych okolicznościach uznana za niezbędną dla ratowania życia matki”. Oznacza to, że niemożliwe będzie usunięcie np. ciąży pozamacicznej, która może spowodować śmierć ciężarnej i nie daje żadnych szans na urodzenie się żywego dziecka czy operacja na zaśniadzie groniastym.

Projekt został stworzony przez Instytut Ordo Iuris, od lat lobbujący za zaostrzeniem prawa antyaborcyjnego. Całkowity zakaz aborcji w Europie obowiązuje tylko na Malcie, jednak nawet tam nie karze się kobiet za poronienia.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Mógłbym się założyć, że wśród tych kobiet które już niedługo będą torturowane większość albo głosowała za PiS-em albo w ogóle na nikogo nie głosowała zgodnie z typowo polską zasadą „mitowisizmu” (i w ten sposób umożliwiając PiS-owi wygranie wyborów). Taka jest cena za luksus niemyślenia. Niemyślenia na kogo się głosuje i cena za „mitowisizm”. Ale i z tej lekcji Polki i Polacy też nie wyciągną lekcji a dlaczego? Dlatego, że jak pokazuje historia Polacy to jeden z najgłupszych narodów na świecie (i nie piszę tego z zadowoleniem).

  1. Nie wyciągnęli lekcji i z poprzednich koalicyjnych rządów PiS-u. Nigdy nie wyciągną lekcji. Znam ludzi, którzy krytykowali Kopacz nie wiedząc z jakiej jest partii (ludzi po 30 r. życia!); rozmawiałem z człowiekiem, Który głosował na PiS, bo tak powiedziała mu żona; kolejnych przekonało 500 zł na dziecko, chociaż innych punktów programu nie znali – oni tworzą pierwszą część elektoratu, nie tylko PiS-u, ale w ogóle partii burżuazyjnych: można nimi sterować jak dziećmi, wystarczy wskazać im tego złego i naobiecywać złotych gór. Pójdą za tym, kto da więcej i bardziej postraszy innymi – oni w dużej mierze przyczynili się do zwycięstwa tych świrów, Jest jeszcze druga część PiS-owskiego motłochu – są to ci, do których nie dociera żadna prawda poza tą objawioną przez Prezesa („Jarosław, Polskę zbaw!”); to ci, którzy mawiają „Lech Kaczyński był zbyt dobrym prezydentem, dlatego MUSIAŁ zginąć” (znam takich). Tłum tak bezmyślnych istot, że gdyby nie jego szkodliwość to budziłby pożałowanie. Nie wiem, jak długo PiS będzie trzymał się władzy, ale z jego odejściem mentalność radykalnie się nie zmieni. To jeszcze długo będzie się ciągnęło, zobaczycie.

 2. Domy dziecka przepełnione a tu pojawi się kolejna fala społecznych sierot. Ale o to chodzi temu reżimowi, bo oni w tych domach dziecka będą tworzyć armię janczarów kapitalistycznego reżymu, takich ogrów pochodzących z niechcianych ciąż, ciąż zmutowanych które w normalnych krajach byłyby usunięte z powodu wad genetycznych itd. To będzie prawdziwy atak potworów. To plemię karalusze znane ze stadionowych bijatyk, znaczy się kibole to będą jak rasowe pieski z dobrych domów przy tej patologii która nadchodzi.

  1. To polscy mężczyźni sprzedali kobiety i to całe lata temu, bo jesteście zwykłymi tchórzami.

 3. Czego to się nie robi żeby tylko zwiększyć słabiuteńki przyrost naturalny, ja pindole …
  Za 10 lat jak dorastać zacznie pokolenie niechcianych dzieci, dzieci bandytów powstałe w wyniku gwałtów itp. to definicje pojęcia „patologia społeczna” trzeba będzie zdefiniować na nowo.

  1. Nigdy zakaz aborcji nie spowodował wzrostu dzietności, za to rozrost podziemia, czyli zakaz aborcji powoduje głównie cierpienie kobiet. Dlatego kler to mordercza sekta, bo aby było mało aborcji, to antykoncepcja refundowana i edukacja seksualna w szkole. Tak więc nie chodzi o płody ale o mordowanie kobiet, zaburzenia psychiczne przez celibat i od wieków palą stosy z nienawiści do kobiet.

 4. Całkowity zakaz aborcji prowadzi Nikaraguanki do piekła, w którym od ośmiu lat żyją mieszkanki Salwadoru. Tam ściganie sprawców aborcji wydaje się jednym z ważniejszych zadań państwa. Przywożone do szpitala kobiety z objawami poronienia – jako potencjalne podejrzane – leżą przykute kajdanami do szpitalnych łóżek. W klinikach działają siatki antyaborcyjnych agentów: lekarze i pielęgniarki donoszą na pacjentki, a specjalne ekipy medycyny sądowej badają „macicę jako miejsce zbrodni”.

  http://m.newsweek.pl/latynoskie-pieklo-kobiet,11357,1,1.html

 5. No i co chodzi o mordowanie kobiet. Od zawsze chora sekta przez celibat mordowała kobiety. Macie przed oczami projekt mordowania kobiet w imie dewiacji w sutannie. I czym była i jest ta sekta zbrodniarzy, ile jeszcze niewinnych ofiar sekty zbrodniarzy, kiedy podpalamy kościoły ?

  1. Mamy w RP powrót Inkwizycji XXI wieku., stosy zamienią na więzienia.
   Ku przestrodze

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Roger Waters ma radę dla Zuckerberga: „Pierdol się”

To reakcja znanego muzyka z zespołu Pink Floyd na propozycje Facebooka, by wykorzystać jed…