Nie ma już wątpliwości, że rok wyborczy 2019 upłynie pod znakiem prześcigania się w wasalnym serwilizmie wobec USA. Przybysz z innej planety mógłby pomyśleć, że idea zorganizowania konferencji o “bezpieczeństwie” na Bliskim Wschodzie w Polsce, czyli kraju, który w tym newralgicznym regionie nie ma nic do powiedzenia, wynika z potrzeby znalezienia neutralnego gruntu. Na tej planecie każde dziecko wie, że jest inaczej. Pan kazał zrobić hucpę antyirańską, sługa zrobi. Należy się przy tym spodziewać, że nie będzie przy tym dodatkowo żebrał o jakikolwiek ochłap. 51 stan USA nie oczekuje nagród, nie chodzi już o żadne wizy. Lizanie panu butów Warszawie weszło mu w krew, pewnie nawet swoim tylko znanym sposobem jakoś połączy to ze wstawaniem z kolan.

Nie ma żadnych wątpliwości, że konferencja jest częścią amerykańskiej kampanii nacisków na Iran. Nie padnie na niej żaden głos odrębny, również Teheran nie dostanie szansy wypowiedzenia się, jak widzi sprawy bezpieczeństwa, którym wydarzenie rzekomo będzie poświęcone. Krótko mówiąc, w Polsce zabrzmi przygrywka do kolejnej wojny. Nie łudźmy się: można kpić z gardłowania Trumpa, ale determinacja jego dyplomacji z Pompeo i Boltonem na czele oraz doktryna Jamesa “Wściekłego Psa” Mattisa, który niedawno pożegnał się z funkcją sekretarza obrony, jasno uzmysławiają, żę amerykański kompleks militarno-przemysłowy rozpędza się w realizacji swojego marzenia: krucjaty mającej zakończyć się zdobyciem Teheranu.

Jasne jest, że Polska nie jest w stanie odegrać istotnej żadnej roli w jakiejkolwiek wojnie, dlatego właśnie politycy z POPiSu nie pożałują sobie okazji do kompensacyjnego ujadania w kierunku wschodnim – tyle się naszczekają o niesieniu kaganka wolności i demokracji, że TVPiS i TVN nie nadążą z powtarzaniem. Wojenno-demokratyczna retoryka stanie się z biegiem czasu tym ważniejsza, że faktycznie do pełnowymiarowej napaści na Iran pewnie ostatecznie nie dojdzie – trzeba więc będzie ją zastąpić spektaklem.

Pocieszeniem niech będzie to, że w najbliższych latach USA nie będą zdolne realnie “dobrać się” do Iranu, ponieważ ich zaplecze w regionie dramatycznie osłabło w toku ich imperialistycznych eskapad. Są tam już kompletnie znienawidzeni – nawet przez Turcję, nie mówiąc oczywiście o Iraku. Blef w postaci zapowiedzi wycofania się z Syrii, będzie prawdopodobnie sposobem na przegrupowanie i doczekanie “lepszych czasów”. Będą prawdopodobnie inwestować w najbardziej dziś oszalałego agresora Bliskiego Wschodu czyli Izrael, któremu coraz bardziej podoba się bombardowanie Damaszku, i liczyć na to, że Arabia Saudyjska straci na podmiotowości, a powróci na tory, na których znów łatwiej będzie ją kontrolować. Prędko to nie nastąpi.

W międzyczasie oczywiście Waszyngton uklepuje grunt ideologiczny, w czym polskie szczekaczki chętnie mu pomogą. Będzie to wyjątkowo żałosny cyrk, którym z liczących się państw zainteresuje się co najwyżej “nowo narodzona” Brazylia. Na pewno nie Niemcy, ani Francja, bo te kraje sprawy Bliskiego Wschodu omawiają również z Rosją, nie tracąc własnych interesów z oczu. Ich stanowisko na temat Iranu i zerwanego porozumienia nuklearnego z nim jest znane.

Polska co prawda również traci na przywróceniu sankcji, ale cóż… Przynajmniej konferencję zrobi, miejsce pod bazę zaoferuje, koszty pokryje, husarię wyśle do boju z islamistami. Paski TVP nie pozostaną puste. Słowa irańskiego szefa dyplomacji, że “Polska najwięcej na tym straci” nie mają żadnego znaczenia w oczach ekipy, która z pasma klęsk na arenie międzynarodowej czyni swoją dumę. “Polacy, nic się nie stało” wybrzmi jeszcze po stokroć.

Jak sobie poradzą liberalne media, czując, że muszą płynąć zgodnie z waszyngtońskim nurtem, a jednocześnie wiedząc, że Polska brnie w ślepy zaułek geopolitycznej samoizolacji w towarzystwie Donalda Obłąkańca? Nie wiadomo, czy faktycznie nie widzą problemu, czy chcą tylko odwlekać moment, w którym eksploduje. „Gazeta Wyborcza” na razie przyjęła do wiadomości zapowiedź imperialistycznego spędu 3 lutego i uczy się już pisać, że “realizacja porozumienia [z Iranem] stwarzała problemy”. “Polityka” z dumą podkreśla, że to niechybnie Amerykanie stoją za ujęciem przez ABW chińskiego szpiega. Nie chcą przyznać, że jeżeli tak jest, to pewnie Polska stała się żałosnym popychadłem gotowym wycałować panu rączki za zaszczyt przysłużenia się do rozpętaniu wojny światowej.

Jednak najbardziej żałosny teatrzyk odegra z pewnością tzw. polska lewica. Fakty są takie, że w obawie o to, co powie michnikowszczyzna, zupełnie zrezygnowała z jakichkolwiek śladów antyimperializmu w swoim przekazie. Skutek był do przewidzenia: we wszystkie obszary, które powinny być dla niej priorytetowe, a które ze strachu porzuca, wkracają narodowcy. Dlatego jedynymi widocznymi Polakami, którzy w social mediach protestują przeciw żenującemu pomysłowi lutowej konferencji są gnoje od Winnickiego, udający, że bronią Iranu przed “globalizmem”, choć lokalnie nie mają nic przeciwko biciu Irańczyków. A lewaki się cieszą, bo teraz już są pewni, że “Iran destabilizuje” – już wysyłają nacjoli do Teheranu, gdzie podobno ich miejsce. Szykuje się gorzki show i śmiech przez łzy. Oglądać warto, chociaż najlepiej z pustym żołądkiem, bo z pewnością zemdli nie raz.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Polska po prostu wpadła z deszczu pod rynnę,rządzili sowieci,teraz rządzą jankesi,Polska musi cierpliwie budować swoją pozycję,z Iranem mogliśmy robić dobre interesy ale jankesi są militarną potęgą i nie możemy się z nimi konfrontować,Iran nie obroni nas przed USA,dla Amerykanów,Rosjan,Niemców czy Chnczyków bogata silna Polska nie jest priorytetem,musimy poprostu być bardzo mądrzy w takiej sytuacji,na scenie politycznej nie ma partii,która proponuje wpełni suwerenną,zgodną z naszym interesem politykę,takie są fakty,PiS niestety jest tutaj najlepszym z najgoryszych możliwych wyborów,nie traćmy nadzieji,prędzej czy później zarówno sowieci jak i jankesi będą musieli trochę popuścić a wtedy decyzje naszych władz z pewnością będą bardziej śmiałe.

  1. Kolego Łukasz, jeśli PiSdziectwo jest według Kolegi najlepszym z możwych wyborów, to aż dziw, żeś Kolega na wujka Adolfa nie głosowałeś. To jest najlepszy wybór!

  2. Musisz być bardzo młodym człowiekiem skoro takie banialuki wypisujesz. Już Wiesław Gomułka wytłumaczył był towarzyszom z KPZR aby pilnowali własnych stołków a sprawy w Polsce zostawili Polakom.
   Dlatego też jego następca miał praktycznie wolną rękę w zakresie gospodarczym i drugą (tę od polityki) na długim kawałku sznura. Wystarczało bowiem wykonywać przyjazne gesty (jak wpisanie do konstytucji przyjaźni z ZSRR) aby towarzysze z Kremla za mocno nie szarpali… it takie gesty, które nic nie kosztowały poza niesmakiem…
   Jednak w społeczeństwie, które do I WŚ żyło praktycznie w ustroju feudalnym potrzeba zdrowego mordobicia, a tego uniknęliśmy – to dziś popełniamy błędy jakie Anglia miała w XIX wieku już za sobą.

 2. Pan (wuj Sam) każe to uniżony sługa (Polska) musi ciągnąć tę „laskę” z połykiem………………
  Polak to wierny „friend” wuja Sama:
  kazał wuj do Iraku to Polak polazł,
  kazał kupować swój drogi gaz to Polak jako jedyny w Europie chętny, że hoho,
  kazał gardłować za sankcjami dla Rosji to Polak pierwszy (jabłka i mleko gniją do dziś),
  kazał uznać islamsko – kryminalne państewko Kosowo to Polak uznał jako pierwszy,
  kazał ustawić baterie rakiet to Polak grzecznie ustawił,
  rozwalił Ukrainę to Polak tylko przyklaskiwał i „hailował” na Majdanie aż miło,
  kazał w imię dobra APPLE rozpocząć wojenkę z HUAWEI to Polak bardzo chętnie,
  kazał wrzucić do kosza ustawę reprywatyzacyjną która psuła interesy Żydom to Polak chętny,
  kazał chronić UBERA to Mosbacherowa pogroziła paluchem i Polacy zmiękli,
  kazał wpisać pewien lek na listę refundacyjną to Mosbacherowa jak wyżej,
  kazał dać spokój z repolonizacją mediów to Polak przestał o tym myśleć,
  kazał…. KAŻE IŚĆ NA WOJENKĘ TO POLAK CHĘTNY BO LUBI BOHATERSKO UMRZEĆ!!!!

  Ps. Chciałem zamieścić ten wpis u Michnika ale czerski „algorytm” wyrzucał go z dziesięć razy z ostrzeżeniem „Wpis zawiera treści niedozwolone”, konia z rzędem temu kto wymyśli dlaczego………….

  1. Kolego Ziomekp(l).1, nie „Polak”, jeno „Polaczek”, a ściślej „polskojęzyczne władze”

 3. Uwielbiam te utyskiwania na „amerykański imperializm”. Gdyby nie on, to niektóre państewka by już dawno wyrżnęły pół świata, a przynajmniej swoich sąsiadów… Niektórzy już tak mają, że muszą być za pysk trzymani

  1. Księżyc to wielki kawał sera a Kopernik była kobietą. Podpisujcie się jako 'płaskoziemca' to od razu będę wiedział, żeby nie czytać co piszecie.

  2. Amerykanie ,,skasowali” jedynie 1/4 świata – nalezy im wybaczyć….Eeeech! skad się biorą tacy idioci???

 4. Czy „nasz” rząd potrafi przynajmniej wytłumaczyć, jaką krzywdę Polsce wyrządził Iran?

  1. Gwoli przypomnienia, to Irańczycy są naszymi najbliższymi krewniakami, oczywiście po innych Słowianach. W odróżnieniu od wrednych WASPów

 5. jakby solidaruchom kazali zeżreć jankeso-żydowskie gówno nie posiadaliby się ze szczęścia.

  1. Tak, to chyba najlepsze podsumowanie obecnej sytuacji w jednym zdaniu.

  2. Ale jeszcze musieliby je żreć na stojęcy i wywrzaskiwać w trakcie „Hajl Trump”

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Wyścig do Bundestagu: jednak nie Zieloni?

Czerwcowe badanie niemieckiej opinii publicznej w kontekście jesiennych wyborów do Bundest…