Na ten haniebny wynik polska prawica pracowała latami: od homofobicznych okrzyków, poprzez bezpośrednie fizyczne ataki na osoby niehetoronormatywne i doprowadzenie do samobójstwa osób z grup LGBT, aż do prawnych, sankcjonowanych przez organy samorządowe ograniczeń praw mniejszości seksualnych.

Rezultat jak na dłoni: Polska zajęła pierwsze miejsce wśród najbardziej homfobicznych krajów w Unii Europejskiej. To rezultat badań ILGA Europe, europejskiego regionu Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek, Gejów, Biseksualistów, Transów i Interseksualistów. Grupa mierzyła poziom równouprawnienia osób LGBT na naszym kontynencie. Nie ma on, co podkreślają badacze, charakteru badania opinii publicznej, choć i tutaj pewnie Polacy mieliby szanse na wysokie miejsce, ale bada prawodawstwo i praktykę stosowania praw w sześciu kategoriach: równość i zakaz dyskryminacji, rodzina, wolność zgromadzeń, zrzeszania i ekspresji, przestępstwa z nienawiści i mowa nienawiści, uzgadnianie płci i integralność cielesna, prawo do azylu.

Analiza polskiej praktyki pokazała wysoki poziom przemocy, przy co najmniej biernej postawie rządu.

– Ostatnie miejsce Polski wśród krajów Unii Europejskiej w rankingu ILGA Europe to odzwierciedlenie przerażającej rzeczywistości. Przez ostatni rok polska władza systematycznie przesuwała granice majstrując w systemie prawnym. To uderzyło w pierwszej kolejności w grupy mniejszościowe, ale skutki demontażu prawa odczujemy wszyscy niezależnie od orientacji seksualnej czy tożsamości płciowej – powiedział „Dziennikowi Gazecie Prawnej” dyrektor stowarzyszenia Kampania Przeciw Homofobii Slava Melnyk, zwracając uwagę na najważniejszy aspekt – nietolerancja wobec osób LGBT jest tylko początkiem agresji wobec każdej inności, którą określają sami agresorzy.

patronite

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. To „napiętnowanie” polskich władz nobilituje pisowską władzę w oczach zdecydowanej większości wyborców i tym samym szkodzi przeciwnikom PiS-u.

 2. ,,To rezultat badań ILGA Europe, europejskiego regionu Międzynarodowego Stowarzyszenia Lesbijek, Gejów, Biseksualistów, Transów i Interseksualistów. ”

  Czyli ,,korporacji parady odmieńców seksualnych”… I tu jest pies pogrzebany.
  Czy Red.Nacz. dysponuje może jakimiś WIARYGODNYMI DANYMI? Bo te made in transo-product wydają się równie wiarygodne jak opowieści gangsterów przed komisja senacką z książki Ojciec chrzestny.

  A tak na marginesie – ruch lewicowy w Polsce nie ma innych problemów jak te seksualne mniejszości o liczebności circa 4% populacji?
  Rozwiązaliście już problemy 50% narodu tyrającej w kieracie świątek piątek?
  Rozwiązaliście problem braku mieszkań?
  Zatrudnienia śmieciowego?
  Nędzy emerytów i rencistów?
  To może wróćcie DO PODSTAW I NAJWAŻNIEJSZYCH PROBLEMÓW, bo inaczej pozostaje wam los Titanica!

 3. „Polska władza prześladuje LGBT najbardziej w Unii Europejskiej a LGBTQWERTY+ prześladuje w Polsce –najbardziej w Unii Europejskiej — NORMALNYCH ludzi, howgh.
  Oto najważniejszy problem lewicy — „zachwiane” prawa do kopulacji dla waginosceptycznych i prąciowątpiących.

 4. Bzdura. Prześladowani w Polsce są ludzie pracy ludzie biedni. Lgbt to w większości zamożna hałaśliwa mniejszość cieszace sie wsparciem bankow i wielkich korporacji oraz niezliczonych fundacji z zachodu europy. Ci z lgbt mają nawet swoich polityków prezydentow miast czy kandydatow na prezydenta Polski. Ludzie pracy tymczasem nie mają żadnej reprezentacji. To nad ich losem powinna użalać się lewica. Ale po co? lepiej razem z euro banksterami uderzać w PiS. Lewica sama sie marginalizuje stajac w jednym szeregu z neoliberałami i zajmując sie histerią bogatych i znudzonych homoseksualistow o rzekomym „prześladowaniu” Eurokraci niech sie najpierw zajmą prawami lgnt u swoich sojuszników z Arabii Saudyjskiej czy Zjednoczonych Emiratów

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

„Moja siostra rewolucja” – Śląska Manifa po raz trzynasty

W międzynarodowy Dzień Kobiet w Katowicach odbyła się XIII Śląska Manifa. Jej hasło przewo…