Kontrowersyjna grafika / tiger instagram

Tragikomedii wokół napoju Tiger ciąg dalszy. Po dziennikarzu TVP Michale Rachoniu, który na wizji demonstracyjnie wylał zawartość puszki, tym razem z zakupu produktów Maspexa rezygnuje Polskie Radio

– W naszej tradycji drwienie z bohaterów nie mieści się w kanonie zachowań, które byłyby tolerowane. Nie możemy sobie pozwolić na to, żeby taka instytucja jak Polskie Radio dokonując wyboru i zakupując produkty, w pewnym sensie autoryzowała tego rodzaju zachowania. To jest poza przyjętymi w Polsce normami, w związku z tym musimy tak postąpić – powiedział Mariusz Staniszewski.

Przypomnijmy, że 1 sierpnia, w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, na jednym z kont Tigera w mediach społecznościowych pojawiła się grafika przedstawiająca palec w znanym geście i napis: „Chrzanić to, co było. Ważne to, co będzie”. Prezes Maspexu kilka razy żarliwie przeprosił Polaków i zapewnił, że jego spółka wpłaci pół miliona złotych na konto fundacji wspierającej żyjących powstańców. Podjęto również decyzje personalne. Osoba kierująca Instagramem została zwolniona.

Na bojkocie się jednak nie skończy. Warszawscy radni PiS chcą, by prokuratura sprawdziła, czy w tym przypadku nie doszło do znieważenia narodu polskiego. I to dopiero świadczy o tym, jak niebezpieczni mogą być fanatycznie „patrioci”.