Pracownicy wysyłkowego potentata zatrudnieni w Poznaniu domagają się poprawy warunków płacowych. Dlatego zdecydowali się na strajk. Firma starała się nie dopuścić do rozpowszechnienia informacji o proteście. Sprawę ujawnili jednak dziennikarze Radia ZET, powiadomieni przez słuchacza.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Jestem kurierem z blisko 10 stażem, każdego roku w grudniu firma DHL serwuje swoim kurierom prezent w postaci obcięcia zarobków ci którzy maja zbliżony staż wiedza o czym pisze w tym roku jednak poszli po bandzie. Jeżeli się temu wszyscy razem nie przeciwstawimy za rok będzie jeszcze gorzej musimy domagać się zmiany umów podpisanych z DHL parcel.

  2. Wszyscy kurierzy od 2 tyg.pracowali po pk.14h. Wyrabiajav podwojna norme a dzis z rana otrzymali faktury uciete o 30% taki”prezent” od szefostwa. To byla przyczyna strajku. Opoznolismy wyjazd do czasu wjasnienia przyczyny. Najlepsza fima kurierska a tu taki numer.

  3. . witam jestem Kurierem jak wiem sytuacja jest taka , zostaliśmy oszukani na fakturach za ostatnie dwa tygodnie , co spowodowało żę nie tylko w warszawie są niezadowoleni kurierzy . DHL MA SZCZĘŚCIE ŻE TEN STRAJK WYSTĄPIŁ TAK NAGLE , BO GDYBY WCZEŚNIEJ WIEDZIELIŚMY TO NA PEWNO TO INNE BAZY POPARŁY TEN STRAJK I SIĘ SOLIDARYZOWAŁY .
    ALE TO JESZCZE NIE KONIEC!!!!!!

  4. Obcieli dochód z auta o 20% przy wzroście kosztów rok do roku 15%.Tylko czekać jak się zaczną samobójstwa przewoźników którzy mają auta w leasingu czy na raty.A DHL się chwali że jest w dobrej kondycji finansowej i nikt pracy nie straci a za taki strajk jest kara 500 złotych dziennie (poprostu żenada Niemcy wyciskają nas jak cytryne).Ja napewno już nic nie zamówię przez dhl dopóki nie zaczną szanować ludzi którzy są przewoznikami od lat i stworzyli tą firmę ciężką pracą często po 12-14 godzin dziennie i jeszcze sami zalatwiali nowych klientów.

    1. W Gorzowie jest podobnie. ilość paczek zdecydowanie większa, zbiorów coraz więcej, „wypłata” dramat aż mówić się nie chce, z miesiąca na miesiąc coraz mniej, tłumaczenie, kierownictwa : Bo mało wozicie!!!! a że robi się między 200 a trzysta km to nie jest ważne Kierownictwo wypiera się aby cokolwiek wiedziało na temat strajku w innych rejonach Polski. Kilkakrotnie przewoźnicy sygnalizowali kierownictwu o dramatycznej sytuacji finansowej, ale to tak jak by mówili do siebie. Koledzy zatrudniają na umowę o pracę kosztów masa bo to leasing, kredyt zawsze jakaś awaria prawie nic z tego nie zostaje za zaangażowanie i ciężko wykonaną pracę. Sytuacja mocno napięta czekać aż staniemy!!!! bo na paliwo braknie!!!!!

  5. Akurat kierowcy z poprawnie uregulowanym stosunkiem pracy zarabiają w PL dobrze w porównaniu do reszty pracujących (nawet na poprawnych umowach), ale tryb „wychodzisz z domu o x (np. o 05:00) i nie wiesz kiedy wrócisz (w tym przypadku na pewno nie przed 18:00)” obowiązuje chyba we wszystkich firmach kurierskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Zełenski: Polacy dostaną „specjalne prawa”

Po wizycie Andrzeja Dudy w Kijowie i wystąpieniu polskiego prezydenta przed parlamentem, W…