Im bliżej wyborów parlamentarnych, tym większy obskurantyzm prezentuje Paweł Kukiz. Dziś rano były muzyk zaatakował Adriana Zandberga, sugerując, że zdjęcie, na którym lider partii Razem paraduje w koszulce z podobizną Karola Marksa, świadczy o tym, że jest on „zagrożeniem dla demokracji”.

Adrian Zandberg w koszulce z Karolem Marksem
Adrian Zandberg w koszulce z Karolem Marksem

Lider ruchu Kukiz ’15 nie widzi różnicy pomiędzy wybitnym filozofem z Trewiru, współtwórcą współczesnej socjologii  a największym zbrodniarzem w historii ludzkości. Przypomnijmy, ze wcześniej Kukiz był Zandbergiem zachwycony. – Zrobił na mniej bardzo dobre wrażenie – budzi nadzieję na to, że w Polsce powstanie prawdziwa lewica. Pani Nowacka to taka kawiorowa lewica warszawska – biznesy… (…) Bardzo ważne rzeczy to ideowość i miłość do ojczyzny. Na pewno Razem pozostaje w kontraście do Zjednoczonej Lewicy – mówił po zakończeniu wtorkowej debaty. Teraz, po obejrzeniu  udostępnionych przez Przemysława Wiplera zdjęć przedstawiających lidera Razem w koszulce z wizerunkiem Marksa, zmienił zdanie i pokusił się o „błyskotliwe wyznanie”, demaskujące rzekomą „bolszewicką” afiliacje Zandberga. – Ja troszeczkę komunizmu pamiętam, mój dziadek został zamordowany przez bolszewików we Lwowie, rodzina zesłana do Kazachstanu. Nie widzę różnicy pomiędzy noszeniem koszulki Marksa, a noszeniem koszulki z Hitlerem (…) Ten cżłowiek jest zagrożeniem dla demokracji – upierał się były wokalista zespołu Piersi.

Maciej Szlinder, sekretarz redakcji filozoficznego czasopisma „Praktyka Teoretyczna”, uważa, że wypowiedź Kukiza świadczy o jego ignorancji. – Porównywanie Marksa do Hitlera jest absurdem. Różni ich w zasadzie wszystko. Marks analizował i krytykował kapitalizm jako system wyzysku człowieka, zaś Hitler działał w ramię w ramię z niemieckimi kapitalistami w zakresie eksterminacji Żydów, Polaków oraz innych nacji. Ta wypowiedz to kolejny dowód na to, że samozwańczy trybun ludowy nie chce walczyć o prawa ludzi pracy i poprawę ich bytu ale raczej skazać społeczeństwo na darwinowski, XIX wieczny kapitalizm rodem z marzeń swojego mistrza – Janusza Korwin-Mikkego – ocenia socjolog z Poznania. –  Wypowiedź Kukiza współgra z innymi krytykami Zandberga ze strony prawicy wystraszonej jego zwycięstwem w debacie.  To partia Razem jest jedyną wiarygodną alternatywą dla „systemowej” i „antysystemowej” neoliberalnej prawicy – powiedział Szlinder dla strajk.eu.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Panie Kukiz na wydziałach uniwersyteckich nauk społecznych i filozoficznych nauczają nie tylko o Platonie i Arystotelesie. Nauczają także o Marksie. Są nawet studenckie koła marksowskie. I co teraz?

  2. Przecież ten facet nie ma zielonego pojęcia kto to był Karol Marks. Zresztą cz on w ogóle ma o czymkolwiek pojęcie? W kampaniach wyborczych tego nie pokazał.

    1. Bzdura! Kukiz jest świetnym znawcą mnóstwa tematów, a w szczególności: JOWów, JOWów, JOWów, JOWów, JOWów, JOWów, JOWów, JOWów, JOWów, JOWów, JOWów, JOWów, JOWów, JOWów, JOWów, JOWów…

  3. Co się z gościa śmiejecie?! ładnie to tak? Wicie ile i co on w życiu musiał wypić, żeby doprowadzić się do takiego stanu?

  4. Marks od Hitlera różnią się zasadniczo bo Marks nie zabił nikogo ani nie podpisywał wyroków śmierci na miliony. A Hitler to robił.
    Tylko tyle i aż tyle.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…