Na forum Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych prezydent Ukrainy oskarżył Władimira Putina o hipokryzję. Poroszenko nie wierzy w szczerze intencje Rosji odnośnie do utworzenia szerokiej koalicji antyterrorystycznej.

flickr.com/Global Panorama
flickr.com/Global Panorama

– Jak można mówić o pokoju jeśli prowadzi się politykę wojny za pośrednictwem marionetkowych rządów? W ciągu ostatnich kilku dni słyszeliśmy pojednawcze oświadczenia strony rosyjskiej. Wspaniale, ale w istocie trudno w nie uwierzyć. Jak można wzywać do utworzenia koalicji antyterrorystycznej, jeśli inspiruje się terroryzm swoich drzwi? – tak rozpoczął swoje przemówienie Poroszenko. Oskarżył Rosję o ustawiczne wspieranie syryjskiego reżimu Asada, który od 4 lat prowadzi regularną wojnę domową. Prócz tego zwrócił uwagę na fakt zaopatrywania i wspierania separatystów na wschodniej Ukrainie.

Podczas przemówienia Poroszenki w ONZ prawie cała delegacja rosyjska opuściła salę. Była to odpowiedź na podobne zachowanie delegacji Ukrainy, która w poniedziałek nie chciała wysłuchać wystąpienia Władimira Putina. Zanim delegaci opuścili salę, rozwinęli poszarpana flagę Ukrainy z bitwy pod Iłowajskiem.

Zachodnie media na razie prezentują sceptyczny stosunek do deklaracji składanych przez Putina. „Rosjanie chcą, by Zachód uwierzył, że mogą oni pomóc rozwiązać problem Syrii. Ale oni nie mają zamiaru zniszczyć Państwa Islamskiego, a co więcej, nie dysponują koniecznymi do tego środkami” – piszą publicyści „Le Figaro”. „Obama znajdzie się pod narastającą presją, by rozpocząć bardziej aktywną i kosztowną kampanię przeciw IS. Najgorszym byłaby wojna między dawnymi zimnowojennymi rywalami, toczona poprzez pośredników” – dodają dziennikarze „The Economist”.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. ale ma ten Walzmann poczucie humoru, oj ma. A powiedział, jeszcze że trzeba „zreformować” Radę Bezpieczeństwa!! A zapomniał powiedzieć, że dzięki jego działaniu Rosjanie „dostali” prezent w postaci 800 ooo uchodźców z Ukrainy (ale czemu uciekają do Rosji?!?!), I taki menel, „najemnik” Sorosa/Michnika.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Ameryka Łacińska: z powodu pandemii zniknęło 26 mln miejsc pracy

Międzynarodowa Organizacja Pracy (MOP) poinformowała, że na skutek pandemii koronawirusa i…