To już prawomocny wyrok: Rafał S., który zestawił koleżanki z pracy, uczestniczące w „czarnym proteście” z hitlerowcami, musi je przeprosić i zapłacić im zadośćuczynienie.

Sąd Okręgowy w Gliwicach utrzymał w mocy ubiegłoroczny wyrok Sądu Rejonowego w Zabrzu. Na jego mocy Rafał S., były nauczyciel Zespołu Szkół Specjalnych nr 39 w Zabrzu (nazwa sprzed reformy) został skazany za zniesławienie dziesięciu kobiet pracujących w tej samej placówce.

Mężczyzna opublikował na swoim profilu na Facebooku zdjęcie nauczycielek w czarnych strojach, wykonane podczas przerwy międzylekcyjnej. Wrzuciła je wcześniej, z widocznością „tylko dla znajomych”, jedna z kobiet. Fotografia była symbolicznym aktem przyłączenia się do ogólnopolskiego „czarnego protestu”. Rafał S. skomentował pod zdjęciem, że kobiety czeka bezrobocie i że są one zwolenniczkami „mordowania upośledzonych dzieci”. Zestawił również fotografię ze zdjęciami hitlerowców oraz ze zdjęciami z okresu stanu wojennego w Polsce.

Rafał S. doniósł również na swoje koleżanki do nauczycielskiego rzecznika dyscyplinarnego. Sprawa przed komisją dyscyplinarną zakończyła się jednak ich uniewinnieniem. Cztery nauczycielki założyły mu wówczas sprawę karną. W niej zapadł wyrok skazujący mężczyznę na osiem miesięcy prac społecznych, w wymiarze 20 godzin w miesiącu, ponadto nakazano mu wypłacenie każdej z pokrzywdzonych 5 tys. złotych zadośćuczynienia i wpłacenie 20 tys. nawiązki na rzecz prowadzonego przez pokrzywdzone Stowarzyszenia Bez Barier w Zabrzu. Poza tym Rafał S. miał kobiety – w mediach tradycyjnych i społecznościowych – przeprosić.

Sąd Okręgowy w Gliwicach pozostawił wyrok niemalże bez zmian – zmniejszył jedynie wysokość nawiązki do 5 tys. złotych. Przeprosin jednak kobiety nadal się nie doczekały. Jak pisze katowicka „Gazeta Wyborcza”, Rafał S. zamiast umieścić stosowny wpis na Facebooku, publikował na swoim profilu… zdjęcia Adolfa Hitlera. W szkole, gdzie był zatrudniony jesienią 2016 r., już nie uczy. Dyrekcja dowiedziała się, że miał na swoim koncie prawomocny wyrok za kradzież.

paypal

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
  1. Super ! Chorych z nienawiści i nadpobudliwych szaleńców trzeba leczyć. Uderzenie po kieszeni jest najlepszą metodą na te przypadłości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Waryński nie może być patronem łódzkiej szkoły

Haniebna i kompromitująca decyzja nauczycieli, rodziców i dyrekcji szkoły nr 184  w Łodzi.…