Marek Suski negatywnie skomentował w Polsat News wypowiedź innego polityka – stwierdził, że „to szkodzenie Polsce i Polakom”. Okazało się, że skrytykował słowa Jarosława Kaczyńskiego. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i barw partyjnych.

Poseł zaliczył wpadkę, reakcja Prezesa na razie nieznana, fot. wikimedia commons
Poseł zaliczył wpadkę, reakcja Prezesa na razie nieznana, fot. wikimedia commons

Poseł PiS był gościem programu „TAK czy NIE” w Polsat News. Temat przewodni programu obracał się wokół kwestii, czy głosowanie w Parlamencie Europejskim za przyjęciem rezolucji w sprawie Polski było zdradą. Prowadzący Piotr Witwicki przytoczył poruszający, proeuropejski cytat i poprosił swojego gościa o komentarz.

Cytat ów brzmiał: „Będzie też akcja międzynarodowa w OBWE i Parlamencie Europejskim. Będziemy tam stawiać sprawę tego, że Polska przestała być państwem, które spełnia wymogi związane z członkostwem. Bo demokracja jest wymogiem członkostwa w Unii Europejskiej”. Te słowa wywołały szczere oburzenie posła PiS. – No jestem zszokowany. To jest dalsze szkodzenie Polsce i opowiadanie, że w Polsce nie ma demokracji – wykrzyknął płomiennie Suski.

Okazało się, że to cytat z samego Jarosława Kaczyńskiego, słowa te Prezes wypowiedział w 2014 roku w wywiadzie dla tygodnika „Wprost”, gdzie skarżył się na rządzącą wówczas Platformę Obywatelską i jej niedemokratyczne standardy.

– Widocznie wtedy była sytuacja taka, w której to, co się w Polsce działo, że chociażby podpalono budkę przed ambasadą rosyjską i mówiono, że zrobiły to duchowe dzieci PiS. Jeśli aresztuje się niewinnych ludzi, to demokracji nie było – próbował bronić się polityk, gdy dowiedział się, że przez przypadek ośmieszył swojego pryncypała,

Tę anegdotkę przytaczamy ku przestrodze przed złośliwymi dziennikarzami, którzy tylko czyhają, aby swoich rozmówców wpuścić w retoryczne pułapki i złapać na zmianie poglądów i priorytetów wraz ze zmianą partyjnych barw. Przypominamy też, że PiS jest aktualnie na etapie negowania struktur Unii Europejskiej.

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. Tak to jest kiedy człowiek nigdy nie mówi tego co naprawdę myśli a wyłącznie kłamie i manipuluje. Kłamstwa i manipulacje mają długie rogi, ale krótkie nogi.
  Polityk = kłamca.
  Polityk = manipulant.

  1. Dokładnie. Kłamstwo ma krótkie świńskie nóżki.

   Jednakże nauczkę z powyższego powinni wyciągnąć także publikujący na tym portalu, którym również zdarza się popełnić takie „faux pas”. Tyle że w odróżnieniu od p. Suskiego nie próbują się nawet tłumaczyć. Udają że nic się stało.

   Nie znam dobrze Pisma, jednak wiem że była taka przypowieść o źdźble w oku bliźniego. Prawda, Ojcze Święty?

  2. @Lej
   Nie wiem, nie czytam PiSma świętego.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Zobacz także

Sąd bardzo wyrozumiały dla kamienicznika. Skazany za próbę oszustwa nie pójdzie do więzienia

Josef Lew, „rzutki biznesmen” robiący interes na poznańskich nieruchomościach,…