Agnieszka Dziemianowicz-Bąk w zdecydowanych słowach skomentowała postawę prezydenta, który zapowiedział złożenie podpisu pod projektem zmian w ustawie antyaborcyjnej. Posłanka mówi wprost: to moment próby – albo staniemy po stronie antykobiecych fanatyków, albo po stronie praw kobiet. Andrzej Duda już wybrał.

W ostatnim numerze tygodnika „Niedziela” ukazał się wywiad z prezydentem, który, korzystając z szoku, w jakim znalazło się społeczeństwo podczas epidemii, zadeklarował, że podpisze drakońską ustawę zakazującą aborcji w sytuacji gdy płód jest poważnie uszkodzony, a jego narodziny przysporzą tylko cierpienia.

„Jestem zdecydowanym przeciwnikiem aborcji eugenicznej i uważam, że zabijanie dzieci z niepełnosprawnością jest po prostu morderstwem. Jeżeli projekt w tej sprawie znajdzie się na moim biurku, to z całą pewnością zostanie przeze mnie podpisany. Jestem zdania, że Trybunał Konstytucyjny powinien rozstrzygnąć wniosek grupy 119 posłów dotyczącego właśnie przesłanki eugenicznej” – powiedział Andrzej Duda.

Projekt złożony przez antyaborcyjną bojowniczkę i przeciwniczkę praw kobiet Kaję Godek trafi do Sejmu w 2017 roku. Rząd PiS nie zdecydował się na włączenie go do harmonogramu obrad w obawie przez protestami społecznymi. Teraz, kiedy kobiety nie mogą wyjść na ulice i demonstrować gniewu, decydenci z Nowogrodzkiej pod naciskiem kościelnego i antyaborcyjnego lobby zdecydowali się go poddać pod głosowanie, które może się odbyć już podczas najbliższego posiedzenia Sejmu 15-16 kwietnia.

Projekt Kai Godek to radykalizm jakiego cywilizowany świat jeszcze nie widział. Zakłada wyrzucenia z ustawy z 7 stycznia 1993 roku „o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży” jedną z okoliczności, w której spędzenie płodu jest legalne. Chodzi o sytuację, w której „badania prenatalne lub inne przesłanki medyczne wskazują na duże prawdopodobieństwo ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”.

Podpis prezydenta jest w tej sprawie kluczowy, bowiem Sejm odrzuci niemal na pewno poprawki Senatu i ustawa trafi na biurko głowy państwa, który może odmówić podpisania dokumentu. Zachowanie Andrzeja Dudy za oburzające uważa posłanka Nowej Lewicy, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.

– Andrzej Duda grozi Polkom. Ta deklaracja to groźba – dodajmy, że tchórzliwa, bo wypowiadana w czasie epidemii, kiedy oczy opinii publicznej skierowane są gdzie indziej – pod adresem wszystkich kobiet w Polsce, które rozważały zajście w ciążę. Groźba praktycznej likwidacji badań prenatalnych, bo tak restrykcyjne przepisy sprawią, że lekarze będą bali się ich wykonywać. Groźba, że bez względu na wszystko, na skalę cierpienia, kobieta w ciąży będzie musiała ją donosić – zauważa polityczka.
– W przyszłym tygodniu niezbędna jest bezwzględna mobilizacja wszystkich posłów i posłanek, którzy mają w sobie choć odrobinę odwagi – żeby stanąć po stronie kobiet, a nie fanatyków, żeby nie klękać przed biskupami, a przede wszystkim, żeby nie chować się tchórzliwie za zasłoną epidemii. Polki będą na nas uważnie patrzeć podczas tego głosowania – i zapamiętają, kto miał odwagę, a kto stchórzył – dodała Agnieszka Dziemianowicz-Bąk w rozmowie z Portalem Strajk

 

Komentarze

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.
 1. A wy się znów daliście podpuścić i będziecie teraz się kłócić o problem który dotyczy jakiegoś kompletnego marginesu kobiet.

  1. Ale dobrze pokazuje faszyzm, jaki zaprowadzają kaczkoidy i katoralibańce.

 2. Obok artykuł pana Szumlewicza nt. uwiądu tzw. „lewicy” w trakcie pandemii, Szumlewicz nie ma racji bo co tam Covid 19 czy prawa pracownicze jak nie będzie się można skrobać!!!! Słuszne „bąki” puszcza posłanka Bąk, lewica musi oprzeć się na skrobankach, prawach LGBTQWERTY oraz umiłowaniu „beżowo – czarnych” imigrantów gdyż gdyby tego nie robiła to NIE DAJ BOŻE mogła by wygrać jakieś wybory a wtedy skończyło by się babce sr.an.ie i ględzenie w kółko o pier.dołach!!!!! Trza by było wziąć za coś odpowiedzialność!!!! Koszmar………………

  1. Polecam przeczytać artykuł pana Szumlewicza i wyciągnąć wnioski — potem pogadamy nt. komu bardziej na serduchu leży arcyważny temat skrobanek…………….

  2. Do Ziomekp1

   Mów co chcerz ale to właśnie prawica ma hopla na punkcie aborcji a dokładnie całkowitego zakazu natomiast lewica jest za liberalizacją tego prawa.
   Ja sam osobiście nie popieram aborcji na życzenie ale domaganie się całkowitego zakazu to też przegięcie. Według mnie zarówna prawica jak i lewica powinny zostawić to prawo jakie jest i już tego nie ruszać.

  3. Przeczytaj wpis Skorpiona 13 w którym ten mówi o 100 tysiącach podpisów — kto by nie rządził musiałby się nad tym pochylić, pozdrawiam.

  4. Pochylić to się pochylą ale ten projekt i tak nie przejdzie. Może 5% ludzi popiera całkowity zakaz aborcji więc sobie odpowiedz co się stanie w Polsce z pisem gdyby to wprowadzili. Pozdrawiam

  5. Lewica nie opiera się na skrobankach,LGBT jest za to jedyna siłą która stoi po stronie kobiet.Wiec jest też jedyną która się o to upomina i dobrze bo prawicy w Polsce marzy się katolicki szariat

 3. Piotruś Nowak – znowu po linii i na bazie… Kilkakrotnie wspominałem – lekcje z historii najnowszej odrobić!
  Ten temat jest walcowany trzeci raz.
  W tym kraju jaj każdy kto uzbiera 100 00 kresek (podpisów) może dowolny bzdet do laski marszałkowskiej przedłożyć?
  Dwukrotnie już PiS wyrzucał te projekty do klopa.
  Za trzecim bodaj razem wykorzystał jako pretekst falę,,czarnych protestów”.
  Pańska i pana koleżanek z portalu wiara w moc obywatelskiego protestu – jest doprawdy komiczna. Dziś kiedy jest rzeczywista wola pomieszania w paragrafach – protesty nic nie dają – to pewnie zdołaliście zaobserwować – czy tez nadal klapy na ślepkach?
  PiS najwyraźniej potrzeba zwarcia szeregów ortodoksów katolickich wokół partii – to podpuszczają jak i poprzednio, zaczynając prace nad tym godko-gniotem akurat na dni parę przed wyborami prezydenckimi.
  jestem gotów postawi dolary przeciw orzechom, że po wyborach jak już kurz opadnie – ten projekt skończy w sejmowym hasioku.

  1. Ja też uważam że pis wyciągnął te projekty specjalnie aby wywołać gownoburze i ludzie nie zwracali uwagi na majstrowanie przy wyborach.
   Poza tym nawet jakby to wprowadzili to będzie ich koniec, nikt normalny w Polsce nie zgodzi się na całkowity zakaz aborcji.

 4. No cóż, kaja jest chlubnym przykładem trzymania jedynie słusznej linii naszej partii kochanej, Unzere Gelibte Mutti, Nacjonal Socjalistisze Arbajter Partaj i naszego wodzusia Rajchsfórera Wujka Hajniego. I to w XXI-szum wieku!

  1. Nie martw się ten projekt nie przejdzie, a nawet jak to wprowadzą to następna partia która wygra odkręci to. Ilu Polaków popiera całkowity zakaz aborcji? 5% ? Przecież jakby pis to wprowadził to będzie ich koniec.

  2. Nie martwię się, bo we Wolsce wszystko jest możliwe i to też. Wolska to piękny kraj, prawo układa się na kolanie i ogłasza w nocy, by obywatel nie musiał się kłopotać myśleniem, co przyniesie niwy dzień. A może przynieść hitlerowski zakaz aborcji.

  3. Do Nikt

   Ludzie którzy chcą całkowity zakaz aborcji często przywołują to że Hitler wprowadził aborcje na życzenie w Polsce aby Polaków zdepopulować Polaków a sam Niemkom zakazał by chronić nienarodzonych Niemców itd.
   Tylko ci ludzie nie pomyśleli o tym że Hitler to był świr i Niemców traktował jak bydło rozpłodowe (za Hitlera w Niemczech była zakazana aborcja i antykoncepcja chyba też)
   I to jest ironiczne, mówią że Hitler chciał zdepopulować Polaków i dlatego oni będą traktować Polaków jak Hitler Niemców czyli jak bydło rozpłodowe.

   P.S. Ten projekt i tak nie przejdzie w Polsce, jeszcze wspomnisz moje słowa.

  4. Kolego Klasyczny, owszem, zaprowadził w Rzeszy koleś na „H”, ale nie wujek Adolf, a wujek Hajni. I kajuchna wpisuje się idealnie w ideologię wujka Hajniego, tylko zapomina, że takie jej dziecko wujek Hajni by unicztożył po urodzeniu (bo badań prenatalnych nie było).
   Oczywiście, że wprowadzą, bo kaczka jest do odstrzału z racji wieku i uważa, że po nim tylko potop. Lub faszyzm. A faszyzm tworzą fanatycy. Właśnie kajkopodobni.
   Skądinąd jest to piękna zasłona dymna, tylko nad czym?

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zobacz także

Izrael zaatakował Gazę

Izraelska armia zaatakowała strefę Gazy pod pretekstem przeciwdziałania zagrożeniom ze str…