Monika Falej dostaje groźby pozbawienia życia. Deputowana Lewicy przyznaje: trudno spać spokojnie.

Dwa lata temu atmosfera politycznej wojny doprowadziła do śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Tragedia nie stonowała agresji, a pandemia jeszcze zaogniła konflikty.

Teraz na celowniku ekstremistów znalazła się Monika Falej. Posłanka Lewicy zawiadomiła policję w Olsztynie w sprawie gróźb, które otrzymuje od anonimowej osoby. Liczy, że funkcjonariusze podejmą działania mające na celu wykrycie sprawcy.  – Złożyłam wniosek o sprawdzenie osoby, która do mnie pisała i dzwoniła oraz wniosek o jej ściganie – poinformowała Falej.

Wokół posłanki Falej zrobiło się gorąco 28 marca. Tego dnia opublikowała nagrania ukazujące katolików, lekceważących ograniczenie liczby osób na mszy świętej.

– Ktoś chyba się za bardzo zagalopował, bo najpierw zaczął mi grozić na Facebooku, a potem zadzwonił telefonicznie do mojego biura poselskiego w Ełku, gdzie groził mi śmiercią – powiedziała PAP posłanka Lewicy.

Falej zdecydowała się nie lekceważyć niepokojących sygnałów.  „Ktoś grozi mi śmiercią!!! Trudno spać spokojnie, gdy dostaje się takie informacje. Czy się boję? Tak, jak każdy i każda w takiej sytuacji. Czy dam się szantażować? Nie!” – napisała polityczka na portalu społecznościowym.

Art. 190. mówi: „Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2”. Aby organy zajęły się sprawą, osoba pokrzywdzona musi zgłosić zawiadomienie.

W ostatnich dniach informowaliśmy o notorycznym naruszaniu limitu wiernych podczas katolickich nabożeństw.

Niektóre parafie wzywają wprost do ostracyzmu wobec osób, które zgłaszają łamanie obostrzeń.

 

 

 

Redakcja nie zgadza się na żadne komentarze zawierające nienawistne treści. Jeśli zauważysz takie treści, powiadom nas o tym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zobacz także

Brazylia: zwolennicy Bolsonaro przemocą chcą podważyć wyniki wyborów

Od wczoraj w wielu brazylijskich miastach trwają starcia między zwolennikami byłego prezyd…